Liviu Dragnea: Statul paralel facea Guverne. Maior si Coldea s-au implicat in Guvernul Ponta din 2012 - Hotnews Mobile
1 € 4,6540 1 USD 4,1197luni 17 dec 2018
incredibil cata ipocrizie
iondelaafumati [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:33
+14/20
când intri în politica se pare ca te tâmpești !
e
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:17
0/2
prima referire clara a lui pablito la definirea statului paralel, prin numirea lui Maior si a lui Clodea aratand spre SRI
Al dreaq stat paralel. Cum de l-au gabjit pana acum pe printisor?
OLAF o facea parte din acelasi stat paralel? Si Soros? Dar Ghita?
poate
vizirul [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:45
0/0
era de dinainte asa cum zici tu.
Baliverne vechi
Observatory [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:50
+12/20
...shablon comunist
Hai HN dati cu Dragnea si PSD
Idealistu [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:11
-13/17
Bai, mari caractere mai sunt in tara asta !
Studiourile Lucas Film sunt invidioase
tarsic [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:15
+14/20
cata imaginatie, ce fabulatii ! Asta ar fi bun de scriitor SF. Eu ii doresc sa ajunga. Din puscarie.
"Sa refacem structura"
imi_pasa_de_romania [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:29
+13/17
Dupa chipul si asemanarea PCR, nu? Sau a Rusiei?
dupa chipul si..
exilatul [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:53
0/0
asemanarea unui popor las cu mentalitatea de a minti, a fura si a cistiga bani fara a munci...
Domnu Dragnea a cam zguduit
asistat [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:38
-18/20
azi statul paralel...
Adica,
Jar [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 8:13
+8/12
statul paralel il voia pe Zgonea,da' Dragnea i-a batut..
Asta inseamna ca statul paralel nu face doi bani,iar voi va agitati degeaba.
Cand vine a 2-a condamnare pt. acest infractor?
hanzo [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:57
+18/24
Ai de capu meu cata nesimtire si nonsalanta pe acest infractor dovedit. Hai domnilor judecatori cu a 2-a condamnare ca ne intoarce canalia asta cu 30 de ani in urma. Trebuie neaparat sa plec din tara asta?
Daca e adevarat asa cum zice Dragnea
Rahan5 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:00
+9/17
despre Maior, rusinea este a PSD-ului, pentru ca Maior este cunoscut ca un om cu nostalgii securiste, prietenul lui Ponta si apropiat al PSD-ului. Daca era ales Ponta presedinte, era stabilit ca Maior ar fi devenit prim-ministru peste un guvern majoritar PSD.
Lasati DNA-ul in pace
alexpro [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:09
+16/22
Sau va mâncăm de vii
Hai, canta la alta poarta
NituCt [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:51
+8/16
Mizeria aceasta subumana nu are ce cauta intr-un stat modern. Vad ca joaca placa "numar egal intre femei si barbati ca si vicepreseidinti", poate, poate va avea sprijinul UE. Romania va avea o sansa doar cand astfel de jigodii vor fi puse unde le este locul : in puscarie (si uitati acolo).

Doar niste retarzi pot sustine astfel de specimene iubitori de oligarhi rusnaci.

Majoritatea celor de peste 40 de ani sunt compromisi ; multi "romani" cu pasaportul din Basarabia sunt compromisi (pro-rusnaci). Raman doar tinerii cu studii si romanii plecati in strainatate ; doar acestia mai pot schimba ceva. Ei constituie rezistenta, sau ca sa parafrazez un film, in aceasta lume plina de animale, ei sunt cei care trebuie sa mentina focul aprins.
Dragnea, nu din cauza UE
Rahan5 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:55
+4/6
promoveaza un numar egal de femei cu cel al barbatilor, in conducerea PSD-ului.
In caz de atac al Rusiei, Dragnea doreste sa fie cat mai multe femei in conducere, pentru a nu se poate face usor mobilizarea si instruirea celor vreo 5 milioane de infateristi pe care ii poate mobiliza Romania. Adica sa fie cat mai mult haos in Organizarea Armatei Romaniei in caz de razboi.
In acelasi scop, Draganea sprijina sectoruli IT-uli in Romania in dauna Industriei Grele. Pentru ca industria grea poate crea armele de care ere nevoie Romania intr-un razboi impotriva Rusiei.
Dupa cum se stie, in anii '50-'60 URSS a facut presiuni, (respinse de Conducerea Romaniei), ca Romania sa devina o tara agicola , cu armele si echipamentele grele importate din URSS.
In acelasi mod este si conceptia lui Dragnea. Daca nu se va mai importa de la rusi, totusi Romania sa ramana o tara slabita industrial si vulnarabila atacului Rusiei.
S-a inteles,
lider [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 0:47
-8/18
SRI conduce in tara.
na, fiecare inelege dupa cit il duce capul
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:28
+3/5
Daca tu asta ai inteles, inseamna ca iti meriti soarta
asta
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:20
+1/1
lasa dragnea sa se inteleaga prin statul paralel, prin numirea lui Coldea si a lui Maior.
Deocamdata,
Jar [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:57
+3/5
Dragnea conduce tara.
Normal era SRI sa faca orice trebuia ca Dragnea sa nu ajunga la putere,avand dosarele alea in spate cu Tel Drum etc.
In concluzie,ori SRI nu face doi bani,ori l-a vrut Pe Dragnea la putere ca sa-l aiba la mana.
dragnea si burleanu
loveparade [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 0:48
+14/20
daca aveai asemenea informatii de ce nu ai iesit cu ele atunci, respectiv acum 6 ani?!
o vidanja intreaga si nu ajunge sa ii acopere mirosul pestilential, ordinarule!
Agenturile straine
hamangiu [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 6:18
+14/18
D-le Dragnea ..in administrarea judetului Teleorman tot agenturile straine v-au impiedicat sa performati..
Sub stralacita dumneavoastra conducere Romania are sansa sa devina un Teleorman mai mare....
Dl Dragnea ne preda o istorie romantata
AndJorj [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 7:38
+10/14
in timp ce guvernul ne arde pe toti la buzunare.
implicarea .....
sareta [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 7:47
+9/13
Mai bine ca s-au implicat oamenii inteligenti decat sa se implice retardatii si idiotii ...cam asa cum va doriti voi penalii .
Nu mai vorbiti de statul paralel!
Florin Cj [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:25
+4/8
Nu mai vorbiti de statul paralel! Voi sunteti statul paralel! Sunteti milionari in EURO avand salarii de 1.000-2000 EURO. Cum ati reusit?!?!
Furati de 15-20 de ani aceasta tara in liniste si doar de 3-4 ani va intreaba institutiile de sanatate. Deci cine e "statul paralel"?
bravo...
vizirul [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:51
+1/1
Bravissimo! Drept la tinta.
livache
revo [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:44
+3/7
AMRx scrie pe fruntea ta. Ia sa vedem, poate 31 martie ne aduce liberarea. Noua, nu tie.
Sfatul meu este sa te insori zilele astea, ca sa ai parte de vizite conjugale legale, macar un lucru sa-l faci si tu in spiritul si litera Legii si a bunului simt. Ce e, nu stii ce-s alea? O sa inveti.
aha
dottore-plagiatore [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:46
+3/7
Daca sefii DNA si DIICOT chiar au fost pusi de SRI, atunci sunt linistit. Pentru ca menirea SRI-ului e sa apere tara si interesele nationale de amenintati interne, printre care si PSD Dragnea. Problema pesedistilor e ca SRI-ul, spre deosebire de institutia pe care o continua, nu e controlat de PSD. "Statul paralel" e chiar PSD-ul.
pablito
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:23
0/2
isi baga gheara in gat ca pitigoiul, si acum, pentru ca la momentul 2012 el viza postul de ministru la interne. Si cum se oftica si acum, se razbuna pe ce poate.
A inceput "autodemolarea"!
unins [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 13:30
+2/4
Va fi o avalansa de dezvaluiri, prin care multi se vor autodistruge. Cand politicienii se cearta, poporul va castiga! Vai de noi, daca acesti hoti se vor uni! E de Bine; DNA-ul are motive de existenta multi ani de aici inainte! S-auzim tot de Bine si "La multi ani"!
DNA -ul
sareta [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:53
0/2
DNA -ul in aceasta compozitie stia despre acesti hoti ordinari de ani buni si s-a ocupat de gainari . Iaca de ce acesti penali au ajuns sa sfideze justitia si chiar se unesc in actiunile impotriva ei .
Una e sa stii,
unins [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:30
-1/1
si alta e sa ai dovezi. DNA-ul stia la fel ca mine si ca tine; dar sa speram ca va capata si probe chiar de la "penali". Totusi, Dragnea si Ponta, sunt clientii DNA-ului si dupa cum decurg lucrurile, vor fi si pe mai departe. Vechii greci spuneau ca "atunci cand zeii vor sa piarda pe un om, mai intai ii iau mintile".
Premonitii!
unins [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:39
0/0
Schimb de replici uluitor în direct la Antena 3. Învitat la emisiunea lui Mihai Gâdea, şeful PSD, Liviu Dragnea s-a oprit din discurs, la un moment dat, şi i-a adresat o întrebare incredibilă moderatorului. Lui Dragnea i se părea că e foarte frig în studio. Gâdea i-a replicat imediat.
"LIVIU DRAGNEA: Aţi deschis vreun congelator aici?
MIHAI GÂDEA: E frig?
LIVIU DRAGNEA: E foarte frig."