Proiect de lege: Persoanele care nu se prezinta la audieri in comisiile parlamentare, inchisoare sau amenda - Hotnews Mobile
1 € 4,6540 1 USD 4,1197luni 17 dec 2018
O tampenie
mitg [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:47
+11/11
Nu numai neconstitutionala, ci si stalinista.
Nazisti!
DT34 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:53
+11/11
Asta se numeste politie pollitica.
Ce o sa urmeze? Proiect de lege: Daca nu faci ce vrea PSD/Dragnea, te poate impusca pe loc.
Bestiile ordinare!
Nu m-ar mira
imi_pasa_de_romania [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 8:29
+6/6
Eu zic sa le dam direct drept de viata si de moarte asupra romanilor... ca vad ca oricum incolo se indreapta treaba.

Un lucru ste evident: daca nu eram acum in UE se repeta "era vremurilor bune" din 95 incoace. Macar acum avem timp sa rectificam daca UE nu renunta la noi. Este clar ca sunt prea multi romani, fie spalati pe creier, fie cu palma intinsa la pomana, ca sa le mai pese de ce se intampla in tara.

Mi se pare bulversant cum niste persoane certate cu legea sau in conflict cu justitia au dreptul sa ia astfel de decizii.
Foarte bine
Cataleya [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:54
+5/5
Faceti lege, o trimiteti presedintelui, acesta o reclama (sau nu) la CCR si dupa ce este promulgata, Kovesi se va prezenta in fata Comisiei.
Iar acolo va va raspunde intrebarilor sau nu isi va mai aduce aminte despre ce a fost vorba.
Si?
Ce-o sa-i faceti?
O sa o pupati in dos, exact ca pe Maior, Coldea, Dragnea si Basescu. Toti vor spune totul si, de fapt nimic )))
Intrebare deschisa
MoemBius [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:01
+11/11
Conform carei parti din Constitutie Parlamentul constituie parte juridica?

Comisia Parlamentara e un fel de instanta suprema?
Jegurile din Parlamentul Plin de hoti se considera deasupra legii?
Unde scrie in Constitutia Romaniei ca puterea legislativa poate face asta?
Sau nici macar nu e nevoie de asta?
!!!
nlln [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:10
+5/5
"Justitia paralela".....in serviciul "statului paralel= PSD+ALDE"
comunistii isi arata coltii.
ouyang [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:13
+8/8
politie politica pe fata. caci ce poate fi o comisie pesedistoaldista altfel decat cuvantul lui dragnea sau oricarui satrap conduce mafia politica? ne intoarcem rapid in comunism. urmeaza cel mai probabil si o baie de sange la vreun protest si gata, s-a terminat democratia, urmeaza iar 50 de ani de liniste. bravo romanie, halal centenar
Incredibil
imi_pasa_de_romania [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:25
+6/6
Comunistii astia chiar nu se lasa...
Are cuvantul Comisia Parlamentara
Ritzi Pitzi [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:35
+8/8
Se pregateste Tribunalul Poporului...

Si uite asa ni se pregateste un adevarat Stat Paralel... cu Statul de DREPT !

Cine ii da dreptul unui Neica-Nimeni (vezi Deputatul Auto) votat de o armata de semi-analfabeti sa interogheze/audieze orice persoana din Romania ?!
S-au terminat organele abilitate si nu mai are cine ancheta infractiuni ? Sau este doar o metoda de presiune asupra Justitiei care ar trebui sa se teama de concluziile trase (ca nu pot da si condamnari) ditamai comisia parlamentara alcatuita din cei mai "valorosi" fii ai poporului ?
ANTICONSTITUTIONAL
torna_fratre [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:38
+7/7
pica la CCR.
sparlamentul nu se poate substitui executivului...
ca sa vezi cat de idioti sunt alesii neamului prost
Iote alt proiect de lege
Bintea Haiducul [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:06
+7/7
Doresc o lege care sa sanctioneze cu inchisoare si amenda uriasa pe cei care sunt alesi in baza unor oferte electorale , si nu onoreaza integral promisiunile. Asta ca sa aratam ca sanctionam minciuna si inselatoria.
Inca
tudor74 [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:30
+4/4
Inca o lege facuta de penali cu scopul de a fi folosita ca arma politica ! Desi taragane prin tertipuri anchetele penal prin tribunale ani de zile, o comisie care sa cheme la raport procurori DNA ca sa ii tina departe de anchetarea dosarelor e cireasa de pe tortul PSD.

PSD-ul readuce la viata comisiile populare comuniste, unde niste activitisti de partid cu IQ mai mic decat numarul la pantof fara nicio pregatire in drept te chemau sa da-i raport si te frecau de ce nu livrezi 1 tona de lapte pe zi cu 3 vaci.
Si uite asa Parlamentul a dat lovitura de stat
DanielSurpateanu [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:48
+8/8
Daca nici asta nu e lovitura de stat, nu stiu care mai e. Parlamentul doar ce a reusit sa devina Putere Judecatoreasca si nu doar atat, sa bage si in penal. Cu alte cuvinte, daca pana acum mai te judecai pana la ultima curte, Parlamentul te baga imediat. Separatia puterilor in stat a disparut, Parlamentul doar ce a luat tot.
Care aveti ceva bani, fugiti din tara.
Justiție paralelă
mr_mojo [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:02
+6/6
Suntem în pericol.
Urmează marea adunare națională unde cei judecați vor fi pedepsiți cu pietre...
Asa-mi trebuie!
Grumpy [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 0:07
+5/5
daca n-am fost la vot!
O lege prin care vor hartui
jam.jam [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:23
+3/3
procurorii si judecatorii.