Bucuresti: Consilierii USR vor propune amendamente ca primariile de sector si Primaria Capitalei sa nu mai aloce bani pentru Catedrala Mantuirii Neamului - Hotnews Mobile
1 € 4,6550 1 USD 4,1067luni 17 dec 2018
FOARTE BINE !!!
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 15:18
+15/19
FOARTE BINE !!!
Da Da Da
Cetateanul_t1234 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 15:29
+14/18
Sa se autofinanteze.
Cine doreste sa doneze e liber dar nu mai luati din banii contribuabililor.
Bucurestiul are multe alte prioritati !
Daca unii vor templu de evul mediu e alegerea lor , nu trebuie sa platim toti pentru ele !
Good job
unTaran [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 15:46
-17/23
Avand in vedere ca majoritatea romanilor sint pentru construire de biserici si crestini ortodocsi Usr-ul se faulteaza grav. Dupa greseala cu LCK vine asta, cred ca jucati pentru PSD. Continuand asa o sa va voteze delfinii lui........am uitat. Bani pentru panselute se pot aloca?
USR
jabba [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 16:00
-12/16
A muncit Nicusor Dan multi ani sa contruiasca o imagine de activist real, cu obiective utile cetatenilor si baietii astia noi din USR s-au asigurat intr-un an ca nu mai depasesc pragul pentru parlament la urmatoarele alegeri! (mentionez ca am votat cu USR 'ca primarul': si la primarie, si la consiliu, si la parlamentare... dar nu ma simt deloc reprezentat fiind crestin ortodox si hetero)
:-)
Attila the Hun [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 17:38
-9/9
Lasa-i sa se desfasoare! Hahaha.

Cind ai de-a face cu un prost si vrei sa scapi de el, intinde-i covorul, pune-i un microfon in fata si lasa-l sa vorbeasca.
si mai e ceva
Motanul_incaltat [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 17:42
-7/9
Nici eu nu inteleg necesitatea unei catedrale de asemenea dimensiuni, dar nu pot sa remarc, ca in definitiv, nu pleaca cu banii acasa ci chiar o construiesc.
Decat bani dati pe panselute si palmieri pusi de Pandele&Co, macar catedrala aia se ridica.
si mai e ceva
Motanul_incaltat [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 17:42
-5/5
Nici eu nu inteleg necesitatea unei catedrale de asemenea dimensiuni, dar nu pot sa remarc, ca in definitiv, nu pleaca cu banii acasa ci chiar o construiesc.
Decat bani dati pe panselute si palmieri pusi de Pandele&Co, macar catedrala aia se ridica.
majoritatea
vizirul [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 2:12
+2/2
ai aflat un sondaj prin care se confirma majoritatea invocata de tine?
excelent!
Stapanu [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 16:00
+14/16
e o initiativa care trebuia luata de mult, & care clarifica seriozitatea USR in raport cu banul public; argumentele din comunicat sunt de-asemenea de bun simt! bravo! n-o sa treaca, dar macar ati incercat.
Din pacate
Tkay [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 16:19
+13/15
amendamentul o sa ajunga la vot. E suficient de clar cum o sa voteze oile de la PSD / ALDE...
Deci banul e public , da ?
Sparafucile [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 17:13
-3/9
Pai atunci sa serveasca si publicului care a contribuit cu bani la buget si si-ar dori ca o parte din acei bani sa fie cheltuiti conform dorintelor lui . Iar o mare parte a acestui public o formeaza crestinii ortodocsi . Si ei au POMPAT bani in fondurile publice si este incorect ca ei sa nu fie consultati . Solutia cea mai democratica si mai cinstita : sa facem un referendum . Cine e de acord ca din banii publici sa se finanteze si Catederala Mintuirii Neamului si cine nu ? Si cum o iesi la referendum asa sa facem . Daca cineva crede ca un referendum pe aceasta tema ar fi abuziv , sa ne explice care ar fi , dupa parerea lui , acele teme care e corect sa fie solutionate prin referendum si care nu .
...
erevan [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 0:06
+3/5
gore,
democratia spune ca dreptatea nu e apanajul celor multi.
doamne iarta-te!
USR-ul ar putea ajunge la putere foarte usor
Attila the Hun [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 17:57
-10/10
Tot ce i-ar trebui ar fi sa aiba in spate citeva divizii de blindate sovietice.
centenar
savatuf [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 20:24
-5/7
Mai distrusilor fara Dumnezeu , catedrala trebuie terminata in anul centenarului din motive evidente. E mai bine sa dam banii pe borduri si panselute, sau sa terminam ceva, probabil ca e mai bine sa ramana o ruina ca o rana pe obrazul bucurestiului ca multe alte proiecte incepute si neterminate.
biserica
savatuf [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 9:39
-4/4
USR, este in schimb, de acord cu constructia din bani publici a constructiilor GRECO CATOLICE vezi votul din parlament si asta din pur patriotism.
Imobiliare
Gigelxxx [utilizator], Vineri, 18 mai 2018, 11:39
0/0
Ia sa analizati ce evolutie a avut piata imobiliara din zona catedralei. Biserica a inceput sa cumpere toate apartamentele din zona 13 septembrie care sunt in apropierea catedralei. Zeci de apartamente la pretul de 150.000-170.000 Eur bucata. E oare normal ca statul sa subventioneze constructia si in acelasi timp ei sa cheltuiasca milioane de eur pt achizitia unor apartamente de lux in zona?