Vlad Cosma: Un procuror mi-a cerut indirect 260 de mii de euro ca sa ma scape de un dosar/ Am inregistrarea si am facut plangere penala/ Nu am fost la DNA fiindca sunt in vacanta - Hotnews Mobile
1 € 4,6670 1 USD 4,0662marţi 23 oct 2018
Sa-i dea si numele daca nu e minciuna PSDista
2087 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:44
+5/11
dar mai mult ca sigur e o mistificare, de unde sa spuna adevarul plozii baronului parazit?

Iar inregistrarea e trucaj, a mai facut PSD trucaje proaste in trecut.
Avocatii au deja imunitate
IisusVine [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:33
+5/9
Deci se pot inregistra in fata clientului spunand ca li s-a cerut una sau alta, au dreptul legal la a minti ca sa faca si mai multi bani.
Traiasca Toader si macelul lui in justitie. Pana la urma va trebui sa ne facem singuri dreptate.
nu se poate!
cucuveauamov [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:50
-9/11
In Romania e stat de drept.
asa SI??
gwolf [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:51
+8/10
care-i problema nene?
nu spunea tradiceanu ca "haaai, dom'ne ca nu e chiar asa coruptie in tara asta". ce PLM? daca ra*atul ala cu ochi si dinti de Valcov e in guvern, care-i durerea ca un procuror DNA a cerut bani?
asta este! NASOL si hai mai departe cu arestarile si eventual deportarile de psd-isti si antenisti in oceanul indian
De la Parchetul General
oigen [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 9:25
+1/1
Nu e vorba de un procuror de la DNA ci de la Parchetul General si nu el a fost inregistrat ci un avocat.. Si se pretinde ca acel avocat a vorbit in numele acelui procuror... Si toate acestea sunt "dezvaluite" de un borfas. S-a inteles fumigena, nu?
,,,
erevan [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:53
+8/10
gargara, hotule,
Eu zic..
kthor7 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:01
+5/7
Sa va uitati la fotografiile alea. Sunt sugestive. Am impresia ca vad un desen animat cu RIO.
Reptila santajista
Daniels22026 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:12
+9/11
Reptilianul asta sugereaza ca n-ar da sute de mii de euro ca sa scape de puscarie, cu averea intreaga.

Dar ceea ce vedem la televiziunile mafiei, este santajul in direct asupra magistratilor. Precis pentru ca reptilele nu au cui sa dea mita.

Nu stiu cum vor mai avea curajul sa mearga pe strada toate reptilele astea cu nume sonore. Penalii vor fi huiduiti pe oriunde ii recunoaste lumea.
Stai asa
imi_pasa_de_romania [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:13
+2/2
Nu ziceau "stapanii nostri" asta:

http://adevarul.ro/news/politica/comisia-alegeri-2009-isi-prezinta-concluziile-persoanele-refuzat-vina-audieri-1_5a6587c0df52022f75bff3ed/index.html

DNA nu are comisii de ancheta? Deci la comisiile lor trebuie sa vii sau faci puscarie, dar la comisiile altora, iti iei vacanta ca e ziua ta...

Hmm... dublu standard din nou? Ce surpriza...
Ce sa-i ceri acestui pitziponc?!
Clop [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:15
+3/3
http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=81&cam=2&leg=2012&pag=0&idl=1

Dupa maretele diplome si atestate ale odraslei de baron, avem lista hobbies:

Hobby
Fitness
Inline Skating
Snowboarding
Tenis
Pescuit
Baschet

Incat, baiatul lui daddy Cosma, nu este deloc indragostit de literatura economica care este abundenta atat in librarii, cat si in librariile virtuale din toata lumea. Omul nu se doreste un al doilea Robert Reich sa zicem, in spatiul mioritic.

Acesti juni, copii de baroni, sunt persoane care nu sunt elite, adica intelectuali. In cazul lor, doar banii vorbesc. Foarte trist.
Asa este!
motanul_gri [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:50
+1/3
Iar marmota invelea ciocolata in staniol.
Prezumtia de nevinovatie.
alibaba: 10 AUGUST 2018 MPSD [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:00
+1/1
Înseamnă că, dacă ești dovedit, trebuie să te căiești în sinea ta, dacă te ține sufletu'.

Altfel, nu poți fi tu vinovat, pentru că nu ți-ai dat tu singur sentința. Deci, unde-i vinovăția?

Am furat (aaah... este o un sinonim al lui am luat). Nu luați și voi: un laser, niște minute pentru lanternă, niște benzină ieftină scumpită, e. t. c.? Păi, sunteți hoți!.. pentru că luați!

OOh! Mor!
un mincinos las
Ingwar [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:05
+2/2
ce baiat de bani gata e acest Cosma ..
clasic se face altfel: se prinde persoana(sau intermediarul) in flagrant cind primeste mita iar banii sunt notati prealabil de catre politie ca exemplu
la fel inregistrarile trebue sa aiba sursa oficiala(ca politie) dar nu surse "proprii", acuma e destul de usor chiar si pentru un utilizator avansat al PCului sa monteze o inregistrare, dar cu 5000 de euro un tehnician in sunet poate monta foarte profesional o discutie care ne este prezentata ca autentica

Cosma are o fantezie mare dar nu e indeajuns pentru a invinui pe cineva.. si de ce tocmai acuma vine cu acest mesaj, prin coincidenta sincronizat cu aceleasi tip de mesaje de la antena 3 ?

voiculescu a spus anul trecut ca va incepe un razboi pe moarte.. intrebare este: si cine tre sa moara ? se pare ca baetii au pregatit o lovitura de stat, daca se demonstreaza acest lucru atunci toti trebue sa incaseze cite 120 de ani de executie
oau
torna_fratre [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:13
+2/2
dupa dezvaluiri shoc s-a dovedit ca au doar gargara si perdele de fum .
nici o dovada ,nimic care sa dovedeasca ceva.
Aaaa,avem inregistrari...bla,bla,bla.Hai marsh,mah.
se aproprie ziua verdictului?se scufunda sandramaua?
si tu plecasesi in vacanta...ca doar erai stresat de la atatea dezvaluiri shoc...pardon ,dupa atatea petarde.
voi,cetatenii cinstiti, ati vazut concret ca procurorul a luat bani?aveti expertiza inregistrarilor?sunt martori?
asta este din ciclul elodia.subiect incendiar care sa tina de foame la prosti.bani de curent sa aiba sa se uite la latrina si anestezia tv in rest dai dracului.
nimic,doar fake news...agitam apele,cream fumigene si fraierii nu baga de seama ca salariul a crescut negativ cu -10%,pensionarii uita ca cheltuie cu 10% mai mult ca anul trecut ,pentru aceleasi servicii,asta dupa ce le-a crescut pensia cu 5%...
mai discuta cineva de revolutia esecului fiscal?Nimeni?
pai normal, avem subiecte noi,LCK,procurori rai,bau bau de la DNA etc.
apropos cat mai este roborul?dar euro?autostrazi demaram,spitale construim?de scoli nu mai intreb ca si asa se desfiinteaza la ce migratie externa sufera romania.
nu organizam niste militii sa-i anihilam pe bubosii astia din parlament?facem si economie la buget si cream si ingrasamant pentru campania de primavara...
Pai totusi cine i-a cerut, procurorul sau avocatul
LiviuX [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:25
0/0
Ca parca zice ca in inregistrare e avocatul... Deci cum poate dovedi ca procurorul a cerut banii? Ca asa i-a zis avocatul ca sa scape el? Asta presupunand ca inregistrarea e autentica...