1 € 4,6623 1 USD 3,7530miercuri 21 feb 2018
Versiune
Mobile
Imi este tare mila....
midumi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:48
+77/91
de aceasta tarisoara, de care toti isi bat un joc teribil!
Bravo!
LLLL [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:34
+47/71
Asta inseamna sa aduci probe in sprijinul afirmatiilor. In acest articol sunt prezentate proble evidente de modul cum se face "jurnalism" la A3... Eu cred ca aceasta televiziune ar trebui anchetata/judecata si bagata si ea la puscarie.
Antena 3 a fost stearsa de pe Facebook!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:54
+33/57
Pentru ca promoveaza stiri false. Acum e randul nostru sa demolam Antena 3 cand vom iesi in strada sa demolamParlamentul plin de borfasi care vor sa scape de puscarie cu banii furati de la noi!
As vota o lege pentru libertatea presei, te bagi?
maxxie jazz [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:27
-26/36
Ce exemplu cras de invitare la violenta.
Demolarile neaprobate sunt pedepsite de codul penal. Am inteles ideea, ii urasti. Eu nu-i urasc mai tare decat pe altii. Sunt toti la fel, astia, presa "libera".
Calmeaza-te.
Bea un pahar cu apa.
Respira.
Nu demolezi pe nimeni.
Da' poti sa inciti la violenta in continuare. ASTA nu-i o solutie.
cine
Point [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:01
-9/11
te-nvita bre la violente.si unde?

cum e domnu' Dan sa-ti vezi articolul napadit de troli gen evz si nici unul sa incerce sa raspunda la intrebarea din titlu?
pai pt cine mai scriem noi fratilor?
pt infractoarea mov?

klaus nu o sa faca nimic care sa-l clatine din scaunelul cald in care a fost pus.
o sa pape si o semneze tot ce-i dau stapanii lui.el convine tuturor,pana si ''opozitiei''.dovada a dat-o nu o data,de ce mai pui intrebari cu raspunsul evident?
Citeste,Semneaza si Distribuie mai
un domn [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:03
+7/9
Departe , https://petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi/pg9
antena 3 poate disparea simpul:
yellowdog [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 13:05
+3/5
boicot la produsele si firmele promovate pe acaeasta scursura infecta, o aplicatie mobila listeze toate produsele....

oricum toti spalati pe creier si asistatii sociali consuma fara putere de cumparare consuma acest post.
n-ai de ce!
CRMS [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:42
+40/54
Este o tara de hoti care voteaza tot niste hoti ca sa-i conduca.
sa nu-ti fie !
suckswallow [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:52
+27/31
isi merita tot ceea ce se petrece, atat timp cat o majoritate imbeclizata voteaza infractori pentru a-i trimite in parlament sau primarii.

hai, stingeti lumina si luati becul cu voi, restul, (majoritatea zdrobitoare)sunt pierduti in bezna mintii lor!
shithole country.
Exista speranta, faptul ca intentioneaza
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:30
+19/23
sa o batjocoreasca inseamna ca e inca ...atractiva...!
Sa va faceti probleme atunci cand va fi tratata cu nepasare, atunci semnificatia va fi ca desertul a avansat fara posibilitatea de a fi oprit...!
asta au votat romanii si/sau nu le pasa
GeorgeT [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:44
+1/1
Iti e mila de alegatorii care iubesc A3 RTV ?

Iti e mila de nepasarea generala ?

De ce ?
SOBOLANII ROSII
UnOarecareRoman [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:48
+60/80
Nu ne vor scoate sobolanii rosii din Europa!
Numai peste cadavrul nostru!
m-am saturat de sobolani si ciuma rosie!
fugarul ghita [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:10
-35/51
deci al doilea lucru sper sa-l vad curand
Si nu vrei sa-ti spun ce vad eu cand ma
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:13
+15/23
uit la tine? O "halca" numai buna de oparit la foc redus, astfel incat oscioarele sa ramana intacte si sa ne facem vuvuzele dracesti din ele..!

Jos Ciuma Rosie ...! Afara cu sobolanii din vizuina...!
Bineinteles ca nu ne vor scoate,
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:20
+27/29
alungati va rog gandurile negre, pentru ca nu fac bine la ...silueta...!

Ce dracu' oameni buni, la prima "ragaitura fetida" a Ciumei vreti sa dam inapoi ...!?

Treziti-va la realitate, e doar efortul disperat al celui ajuns cu sabia deasupra capului, e suficient sa #rezistam si gravitatia isi va face datoria, nu exista cale de intoarcere...!
"inregistrari care nu dovedesc mare lucru"
El Ciupacabra [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 18:52
-72/118
Pe bune, doar atat puteti? Stiam de mult ca ati renuntat la orice deontologie, dar chiar asa?? Macar de dragul unor minime aparente asteptam ceva pe fond desre gravitatea faptelor gastii Portocala & Co, de s-ar dovedi, fie si in parte, reale. Cum sa mai creada lumea in DNA si anticoruptie domnule ziarist daca macar un sfert din ce zice Vlad Cosma se va dovedi a fi adevarat? Chiar nu aveti nicio ingrijorarea despre faptele de care sunt acuzati procurorii? Niciun comentariu despre prestatia mai mult decat goloneasca si extrem de jalnica a sefului de parchet local? Asta vreti sa fie fata justitiei romanesti intr-o tara europeana din secolul 21?
dubla măsură
vax-albina [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:29
+49/65
chiar nu înțelegeți că acuzațiile vin din partea unor infractori dovediți cu acte? Plus cu susținerea celor din executiv găsiți cu tablouri prin cimitire ori cu bani nejustificați în conturi?
Procurorii incorecți vor fi înlăturați.
Putem face asta și cu parlamentarii sau consilierii/membri guvernului - cei fiind anchetați ori chiar dovediți ca fiind hoți?
procurorii incorecti...
El Ciupacabra [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:37
-21/41
tb sa ajunga la puscarie, daca se dovedeste ca au facut cele de care sunt acuzati, inlaturarea lor e vax albina, draga vax albina. Altfel vorbim cu adevarat de dubla masura. Faptul ca Vlad Cosma e inculpat (deocamdata, din cate stiu, nu e condamnat definitiv ci doar inculpat) nu inseamna ca la randul sau nu poate fi victima unor infractiuni. Halal logica..
alo?
kthor7 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:07
+26/38
Vlad Cosma este condamnat in prima instanta, in a doua poate lua ori suspendare ori mai putin. Oameni buni, nu mai muscati momeala! Odata condamnat asta e! Prima instanta sau nu, e o tampenie asta cu stai ca nu e definitiv. Ei da, e nevinovat. Uite toti sunt si tara asta a ajuns de rasul lumii! Unde dracu sunt soselele, spitalele, scolile? Totul e o ruina! S-a FURAT! Nimeni nu e nevinovat din aia !
"Telefonati" va rog cu majuscule,
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:55
+20/22
cu toate ca nu cred ca veti trece de ...cenzura!
Asta e "buba" noastra si e nitel mai mare ca a lui 2Dorel, nu contenim sa "punem botu' " la provocarile istoriei...!
Uite, spre exemplu ref la ce s-a petrecut zile astea, niste baieti au tocmit un regizor slab cotat, probabil din cei care s-au remarcat prin filme siropoase cum sunt telenuvelele iar acesta a pus in scena o melodrama de proasta calitate in speranta desarta ca va da lovitura pe modelul Gianfranco Zeffirelli...! Nu i-a reusit, asta e clar , dar intrebarea e cum am reactionat noi?

Ne dam de ceasul mortii si mai avem putin si ii exorcizam pe Klaus pe Codruta si pe mai cati si pentru ce ... ?

Pai sa va spun eu, pentru mai nimic...!

Hai sa va spun ceva, ca sa intelegeti cum sta realitatea: daca maine iesim 200.000 in piata si scandam vreo 2 ore, pai cred ca hamsterul lui Livache se transforma in hamster-polar iar Codrin nu va avea incotro si va trebui s-o ia de brat pe coana Vasilica si ma mearga impreuna la coaforul din Videle, ca doar nu or sa stea necoafati, ca sa-si faca paduchii gradina botanica din podoaba lor capilara....!
Din nou te dai la muritori si stii ca nu
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:18
+13/19
e bine! Parca stabilisem foarte clar la sedinta anuala "nu ti-e frica de bau-bau ?", ca atunci cand unul din noi musca sarmanii muritori, sa primeasca o scatoalca peste bot...! Acu' eu cum sa procedez ?
wow, esti extrem de profund..
El Ciupacabra [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:26
-6/8
Ma intreb din ce beciuri ale Securitatii te-au dezgropat, amice. Crezi ca o sa ma las intimidat de o mizerabila amenintare? Crezi ca daca stii cine sunt (asa cum voalat lasi sa se inteleaga din comentariile tale idioate) o sa ma faci sa-mi fie frica de sistemul vostru si sa tac? Esti dovada vie ca Securitatea nu a murit niciodata, doar v-ati metamorfozat dar nu in ceva mai bun..
Pleshoienieeee
un domn [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:46
+3/7
Hai breh, lasa neeeee
penibilule autointitulat "domn"
El Ciupacabra [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:30
-3/3
schimba-ti nick-ul in "un ghiolban", e mai autentic si mai adecvat personalitatii tale. In afara de dejectii a la vadim tudor nu am remarcat vreodata, macar odata, un comentariu inteligent, de fond. Baietii astia care va platesc sa stati 24h la butoane de unde va recruteaza? Nici la rangul de tablagiu pensionar MI nu te califici, iti mai trebuie vreo 25 puncte de IQ, minim..
Te inseli, amice sunt chiar...
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:29
+1/5
Statul Paralel...,ti-o spun direct, fara ocolisuri...! "Statul in coada" pentru a mai apuca macar o farama de distractie, pana nu-mi fluiera superiorii sfarsitul...reprizei...!

Si te rog sa ma scuzi daca te-ai simtit ofensat , n-am vrut decat sa subliniez faptul ca si tu, ca si mine, suntem doar niste amarate de...bestii...!
Lipsa de umor te face nefrecventabil !
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 13:19
+1/5
Aproape nefrecventabil !

PS. Crede-ma !
Neconvingator
motanul_gri [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:35
+22/26
Campania cercetatilor penal impotriva DNA dureaza deja de ceva vreme. Daca ar fi existat macar un sambure de adevar in alegatiile acestora, putem fi siguri ca si-ar fi prezentat asa-zisele "dovezi" demult.

Pana una-alta,au reusit sa aduca numai niste inregistrari cu veridicitate dubioasa, trunchiate si scoase din context. Adica zero barat.

Daca asta e tot ce pot (desi sunt convins ca au inrolat o intreaga armata care sa caute nod in papura procurorilor), eu unul ma declar edificat: campania anti-DNA este un mare fas!
Da, ai dreptate
LiviuX [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:49
+12/14
Problema e acel DACA... se dovedeste
noapte mintii
rexulet [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:03
+6/12
Va rog sa ma scuzati. Ori aveti 7 anisori, ori aveti peste 75 de ani si ati revenit la logica si mintea unui copilas de sapte anisori. Fericiti cei saraci cu duhul. Alor va fi imparatia. (Dupa punerea justitiei cu botul pe labe) (Daca va vom lasa, si nu cred ca se va intampla)
Altul care nu gandeste!! Mai sunteti multi?
LiviuX [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:56
+18/36
E foarte corect spus. Acele inregistrari NU DOVEDESC CHIAR NIMIC, prin ele insele. Da, daca vor fi urmate de probe reale, care sa tina in fata justitiei, da. Dar asa? Oricine poate spune ce vrea, scoate afirmatii (chiar inregistrate) din context, poate chiar si falsificate.
In ce priveste ingrijorarea, da, sunt ingrijorat ca nu-si vor face treaba. La urma urmei, de cate cazuri ai auzit in care nevinovati au fost cercetati si condamnati?
mda
gogu_milogu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:07
+11/25
inregistrarile audio sunt exact ca filmarea cu basescu pocnindu-l pe pitic..... apropo.... ce se mai aude cu filmarea respectiva?.... nimeni pedepsit?
Ti se pare ca nu s-au luat masuri?.... poate nu stii ca ala a fost dat afara din magistratura; asta nu inseamna ca daca sunt cateva probleme tot DNA-ul trebuie "desfiintat" cum cer unii papagali.
Ma preocupa ca DNA sa fie curat ca lacrima dar asta nu inseamna ca inghit pe nemestecate toate grozaviile pe care le emite A3 si RTV.
Foloseste-ti neuronii... sa vezi ca nu mori din acest exercitiu mental.
Inregistrarile sunt autentice
marian_ulise [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:08
-2/26
Lucian Onea s-a autodenuntat, a afirmat ca Vlad Cosma a adus acel plic la ei, deci nu a fost primit prin posa de o persoana din Republica Moldova cum s-a scris in dosar (cine nu crede sa caute pe google Sergei Petrus). De ce atatea minciuni cand adevarul este cat de poate de limpede???? Pe mine nu ma intereseaza ca sa stiu cine e mai infractor, Cosma sau procurorii DNA, pe mine ma intereseaza ca acele specimene sa nu mai desfasoare activitatea de procuror si sa raspunde pentru abuzurile facute.
Zau, le-ai atestat tu la un laborator autorizat?
LiviuX [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:11
+12/16
Si mai ales recunoscut, nu autorizat de PSD...
Care e autodenuntul? Care e problema importanta in cine a adus un plic? Cine il aduce sau ce contine? Putea fi dat si unui pusti de pe strada sa-l duca la DNA pentru 5 lei. Asta e important, ar fi schimbat asta continutul plicului? Bine, presupunand ca pustiul nu l-ar fi deschis si schimbat ce era inauntru... Mai mult, poti avea orice probe la dosar fara sa spui de unde sunt, in faza de cercetare, pentru protectia martorilor. Si stii tu ca la dosar chiar scria de acel Serghei Petrus, ca el chiar nu exista si nu a facut nimic? Pentru mine ar trebui pedepsiti doar pentru ca ti-au permis fara drept accesul la dosar. Sau oi fi avocatul unuia din ei?
abuzatule
AliKimiku [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:53
+1/3
Faptul ca documentele proveneau de la Cosma si nu de la Petrus nu inseamna ca ele nu sunt autentice. De ce a ascuns lucurl asta DNA-ul? ca sa potejeze sursa, adica pe prostul de Cosma. Ce e asa greu de inteles.
De cand simpla afirmatie a devenit dovada ?
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 3:13
+15/19
Poate de cand e facuta de penali condamnati ?
Acestea sunt reperele educatiei URSS
un domn [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:19
+3/5
Propovaduite cu stoicism (conceptul stoik mujic) la stefan gheorghiu university, un fel de soros university din alte Timpuri (..ce nu erau Noi)
In Bibliotrca Facultatii de Drept din Bucuresti
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 13:33
+2/4
se gasea pana acum ceva timp o carte publicata inainte de anul 1989, in care erau adunate o serie de articole, de mini-studii ce tratau diverse probleme privind "stiinta conducerii societatii" In vreo dou-trei dintre ele aparea si termenul capitalist de "management". Acestea erau semnate de niste nume care nu spuneau nimic la acea epoca : Adrian Severin si Adrian Nastase !

PS. Am uitat sa-ti spun ce editura a publicat aceasta carte : Editura Politica, iar autorii articolelor erau , cum naiba le zice "studenti", "masteranzi" ori pur si simplu "participanti" la Scoala de vara a Academiei Stefan Gheorghiu !

PPS. Ce mica e lumea ! (si cea comunista si cea postcomunista !
intunericul din capul nostru
rexulet [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 9:58
+5/9
Spune-ti ca daca un sfert din ce spune cosma despre procurori ar fi adevarat ar fi ceva groaznic, dar ce facem cu celelalte trei sferturi ?
dar ce facem cu miliardele de euro care sunt spoliati anual de catre cei pe care dumneavoastra ii sustineti cu atata tarie daca macar un sfert din hotii sunt reale ? deci nu se fura 20 miliarde de euro ci doar 5 miliarde (desi suma este mai mare). Nu va intrebati de ce si bulgarii ne-au depasit la aproape toate criteriile care conteza in dezvoltarea unui stat ?
Preferințele sunt clare!
Con_stan_tin [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:02
+25/47
Românii aleg hoția și nu munca pentru departajarea socială. Să vedem acum cât de puternică este influența externă.
eu cred ca in RO exista inca o majoritate decenta
anonim3 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:30
+10/16
http://dilemaveche.ro/sectiune/pe-ce-lume-traim/articol/majoritatea-morala
Influenta externa
A310 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:02
-29/41
este extrem de puternica , intr-o colonie de cel mai jos nivel .
Intr-adevar, de cel mai jos nivel, dar este
CaiusCosades [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:08
+16/20
firesc sa fie asa. Majoritatea votantilor iti seamana, cum ai vrea sa fie ? :)))
Strict economic ,
A310 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:27
0/2
dupa suferintele populatiei din ultimii 15 ani ai lui Ceausescu , pentru plata datoriilor .
Romania dintr-o tara creditoare a ajuns o tara debitoare , cu sistem bancar aproape inexistent , industire distrusa , cat despre agricultura ce sa mai vorbim .
Nimeni nu a fost interesat ca Romania sa aiba un proiect de tara , care sa fie respectat de cei care castiga alegerile .
Poate as fi avut ceva incredere in asa zisul sistem de justitie , daca ar fi anchetat privarizarile si retrocedarile , si nu abureli .
Ce facultate ai absolvit?
BobMuller [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:14
+12/18
Academia Stefan Gheorghiu?
Nu
A310 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:17
-1/3
Stefan Gheorghiu , ci ceva studii in SUA , Elvetia , Franta si Germania .
Pentru stiinta dvs.
Ai inceput sa dai "rateuri" ? Ai trecut pe
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:06
+13/15
...ulei de la ora asta? Fa-ti, dle o revizie capitala, pt ca in felul asta poluezi iremediabil atmosfera...!

Pai de "cosciuge zburatoare" avem nevoie in vremurile astea de ...incalzire globala?

Ce reprezinta lamentarea asta cu colonia de cel mai jos nivel, intentionezi sa treci la ...pelicani, sau ce ?

Ramai lucid pe "capra" ta si poate lucrurile se vor aranja, poate vine unul care sa te transforme in ...cotetz,...!

Speranta moare ultima...! Toate panzele sus...!
Nu cred ca Iohannis o va demite pe Kovesi
BobMuller [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:13
+15/23
E molau, dar nu e prost. Ar fi un fel de demisie din partea lui, ar sari tara in aer.
Bineinteles
motanul_gri [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:39
+13/23
... ca nu o va demite!

Pe de alta parte, daca in urma blocarii numirii lui Dancila se ajungea la suspendarea lui Iohannis, nu e greu sa ne imaginam cum ar fi procedat presedintele interimar Tariceanu in situatia actuala.
------

Cat de sinistru suna: "presedintele interimar Tariceanu" !
Dragnea nu o sa aiba curajul sa-l suspende
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 3:43
+10/12
pe Iohannis, din cauza referendumului ce ar urma !
Iohannis ar castiga detasat referendumul.
motanul_gri [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 22:59
+1/1
In consecinta, PSD nu ar mai putea argumenta ca are mandat prin vot din partea populatiei - atata vreme cat referendumul ar arata cu totul alta stare de fapt.
A facut atatea declaratii publice explicite
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 3:41
+10/14
de sustinere a lui Kovesi, pozitia lui ferma este sustinuta in tara de o buna parte a celor care l-au votat si in strainatate de tot ce inseamna UE, incat DACA Tudorel ii va inainta o cerere de revocare a sefei DNA o va respinge fara a cere timp pt analizarea documentului !

PS. Altfel inseamna ca Milica, invins de SISTEM, ii devine superior lui care, SPRIJINIT DE SISTEM FIIND, ar fi invins de INFRACTORI !

PS. Presupunand (prin ipoteza) ca ar vrea sa faca pe plac infractorilor si sa o revoce pe Kovesi, Iohannis nu va fi lasat sa o faca chiar de Sistem !

PPS. Apoi daca, prin absurd, ar candida pt un al doilea mandat prezidential, nu ar sti la final, dupa ce ar pierde, cat a fost "vina" cetatenilor si cat a Sistemului !

PPPS. Ma uimeste insa un lucru : oamenii nu par a fi interesati sa se mobilizeze impotriva actiunilor de demolare a lui LCK !
chiar daca este o ofensiva
..13 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:16
+22/42
a lor - noi, altiii decat ei, unde suntem?

Nu suntem multi dar cred ca existam si avem un cuvant de spus. Mai este si influenta externa intr-o situatie politica extrem de tensionata.

Nu cred ca datele se vor schimba acum - desi se straduie mult unii.
Dacă Iohannis nu acceptă revocarea
Lovercraft [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:48
-37/61
o să vezi câteva milioane de oameni în stradă pe bune, nu câteva zeci de mii cum au fost resistarzii.
pai cateva milioane sunt si-acu' in strada >:)
Codruta N [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:10
+22/30
Umbla ca bezmeticii, sa se lamureasca cum si unde sa depuna diverse "declaratii" - cu brambureala asta creata de PSD! :P
facem pariu?
gica pantalon [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:35
+13/17
si inca ceva, din poza din articol nu-mi dau seama care e sora si care e fratele. pe gadea il recunosc dupa frunte
Sa intelegem ca Gadea va stie pe
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 8:36
0/6
pe Dvs dupa dunga de la ...pantalon...?

Are, e adevarat, o figura ...irezistibila....!
Pe bune?!
DanGavrila [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:00
+15/19
Tu, mamica ta, Floricica si mai cine?
Si, crezi ca si de data asta se va
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:26
+13/17
vedea de pe Marte...? Dar cu sarmanii martieni ce aveti fratilor de-i tineti asa intr-o continua incertitudine? Ba face PSD-ul miting-monstru, ba nu face- cu ce au gresit omuletii verzi ?!
Bai baiatule, esti jalnic !
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 4:01
+8/10
Vorba unui tip haios si inteligent de pe acest site : "uneori,( se referea la momente de penibilitate maxima create de pesedisti, ca acestea cum este commentul tau-n.m) chiar mi se face mila de voi, de PSD si atunci deodata ma sperii pt ca incep sa cred ca m-am scrantit".

L-am sfatuit cand mai are astfel de momente sa se gandeasca la Dragnea si atunci o sa-i treaca.

PS. Incepand de astazi o sa-i adug ca remediu si numele tau !
Codrin?
kiko123 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 8:11
+5/7
Milioane,nu mai pot de ras,Codrine tu esti?Ai uitat sa scrii ca mitingul PSD o sa se vada si de pe Marte.Ce dracu faci te ramolesti?
sa faci plici
gogu_milogu [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 8:55
+3/5
alea cateva milioane sunt aia de pe marte care au auzit mitingul vostru de sustinere?
ha, ha ai dreptate
AliKimiku [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:02
+3/5
Celor cateva zeci de mii li se vor adauga
cam 1 milion carora PSD-ul le-a promis 25% , le-a dat 3% net si inflatie de 4%
cam 500 de mii care vor aduce bani de acasa
cam 500 de mii care au salariile scazute
Toti ii vor canta in cor ode lui Dragnea! care ode?
Aia cu " Ooo, da-te-n p.m.!
Iohannis este într-o situație imposibilă
Mazeta [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:21
-25/41
Dacă Iohannis nu semnează cererea de revocare, Kovesi riscă să tragă după ea întreaga idee de anticorupție și toată șandramaua DNA, atacată atât din exterior cât și din interior.

Dacă nu semnează, pierde vreo 10.000 de like-uri.

Oare ce va alege?
ce vorbesti Franz?
cladob [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:19
+10/18
"sandramaua DNA".. Pai de unde pana unde ? Ia uita-te in jur la ex comunistele state care acum sunt in UE .. La aia pute a coruptie in timp ce la noi in sfarsit ne-am miscat in directia cea buna. Voi hotii sunteti dusmanii Romaniei si ai Poporului Roman!

Nu puteti pur si simplu sa faceti o munca cinstita si nu va sta mintea decat la furat, pozitii cu pomeni, limuzine scumpe, vile etc.. Nu faceti altceva decat sa atacati Justitia, sa o controlati, sa fiti voi mai presus de lege. Nu tata, articolul 16 din Constitutia Romaniei e valabil pt toti!
Si reusesti sa traiesti cu dilema asta sau
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:39
+6/14
simti cum te sufoca? Probabil ca din cauza asta a cam disparut si doza de umor, e ca sindromul Halep, din cauza crisparii nu a reusit sa castige, inca, niciun GS. Elibereaza-te, nu lasa crisparea sa-ti intunece mintea, loveste cu sete si curand vei culege si laurii victoriei...!

Dar revenind la dta, stimabile cred ca tot asa, renuntand la dileme e posibil ca in curand sa reapara si umorul...
sa-si continue vacanta?
kingdavid hotel [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:51
-10/14
ce are de pierdut? Oricum va fi reales!
De data asta nu ai reusit sa fii ironic,
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 4:11
+11/13
ba din contra ai fost penibil vorbind de atacurile "din exterior" indreptate in contra DNA !

PS. Stii cu ce seamana "atacurile"astea din exterior ? Fix cu tropaitul unuia care asteapta intr-o buda publica sa se elibereze o cabina si pana la urma se cufureste pe el !
Situația imposibilă pentru Iohannis
Con_stan_tin [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 9:33
+7/7
Ar fi fost dac-o respingea pe Viorica și acum era Tăriceanu președinte interimar.
Va face ce e legal!
Codruta N [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:24
+15/21
Nici nu ARE ce sa faca altceva!
Dar, ca veni vorba: exista vreo lege prin care, daca n-o revoca pe LCK, sa poata fi suspendat? In caz ca da - puteti sa o mentionati (L X din anul... Art.... si citat din articolul respectiv)?
Jenante argumente!
Lovercraft [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:26
-15/33
Deci doar pentru că unii sunt corupți (zice-se...), DNA are dreptul să fabrice dosare.
nu are dreptul nimeni
cladob [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:20
+9/15
la infractiuni. Daca ai cunostinta de astfel de cazuri sesizeaza Inspectia Judiciara. Dar nu ai dovezi in afar de antenuta 3.
De unde ai scos-o pe asta cu ..."zice-se"?
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:57
+7/15
Tupeul vostru observ ca nu are limite, dar nu ma mir, stiu de ce sunt in stare fiintele diperate, doar se activeaza instictul de conservare, nu-i asa...?!

Si de ce sa nu pui problema taman pe dos? Pentru un marunt "derapaj" (mie-mi miroase mai degraba a inscenare) sa scape o intreaga cloaca de corupti ...? Nu dle, cine a grasit (daca a agresit) sa plateasca, dar "curatenia" sa mearga mai departe...!
Mai nea dracu, zice-se este cuvantul
xrogo [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:00
-16/18
care este folosit de orice procuror, dar el spune mai pretios, prezumtiv, care nu este inlocuit numai dupa o condamnare sau o achitare definitiva!
Vezi ca se apropie data de 15 si
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 1:02
+8/12
trebuie sa vina...pensia. Ii lasi ceva lu' dl postas , sau il trimiti la padure dupa fragi si mure? Daca-i lasi, nu e bine, zice-se ca e "dare de mita" , daca nu-i lasi iar nu e bine, zice-se ca esti "zgarie branza"...! Acu' intelegi dilema lu' dl procuror?
Jenanta minte...
LiviuX [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:55
+8/10
Unde a fabricat dosare? Poti da macar cateva exemple de cazuri din sutele finalizate, in care au fost anchetati SI CONDAMNATI pe nedrept? Poti dovedi ca macar un dosar a fost "fabricat" deci cu probe masluite, fabricate, deci nereale?
Pareri personale
Caragiale2.0 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:29
-10/30
Bazat pe experienta de pina acum, KJ va da unda verde fara probleme. Miscarile #rezist va fi paralizata deoarece percep ca nu mai au nici un sustinator sau aliat.
Asta este doar parerea mea. Sper ca KJ, prin ce va face, sa ma dovedeasca ca am gresit in aceasta opinie.
Unda verde
DanGavrila [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:07
+6/10
nu este un fel de flacara violet. Ce a uitat dl Tapalaga sa se "intrebe" este, in cazul in care va aproba o eventuala cerere de revocare, cu cine o va inlocui pe dna Kovesi? Mi se pare mult mai important.
pai normal, doar nu-i prost sa-si strice vacanta
mnicku [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:12
-5/13
un asemenea delasator n-am vazut in viata mea . Nu mi-am inchipuit ca un barbat poate sa fie precum un ficus

asta da tara pe o perna ca sa doarma
Nu-l vad pe presedinte facand un gest eroic.
Ciobanul Bucur [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:33
-1/23
Am din ce in ce mai mult sentimentul ca ne-am pus degeaba sperantele noastre in el.
Gestul eroic ar fi sa nu se teama de suspendare, cu orice risc. Dar il va face? Sau va fi a doua mare naruire a sperantelor noastre, dupa Constantinescu?
Si care ar fi chichirezu'?
Codruta N [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:11
+8/12
Ok, ar accepta sa fie suspendat! Si rezolva asta problemele pe care le creaza PSD cu DNA?
De ce ar face Iohannis o prostie? Ca sa... ??
Pastreaza-ti cumpatul, esti o legenda vie
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:04
+4/6
doar, ce dracu ...! Mai bine ai vorbi cu madame Galetusa-Fierea sa-ti abandoneze mandatul, cred ca pana si un biet cioban de la 1400 toamna ar putea cunduce orasul mai eficient decat matracuca posesoare de..."imensitate" ! Tocmai a trecut de 12 noaptea, asa ca ma pot exprima liber...
Doar, 1418 vizualizari
MateiCraciun [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:35
-10/26
a avut pagina pana acum. Asta spune tot. O mana de oameni contra milioanelor de bugetari - pupincuristi, asistati sociali, etc...

Alta intrebare!
....
tirolez [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:58
-2/14
Si totusi cand a aparut o voce capabila, Basescu la momentul respectiv, a atras o gramada de voturi. Situatia nefiind diferita cu mult in 2004, tone de bugetari si asistati, PSD-ul avand toata puterea. Cea mai mare problema e ca nu exista o alternativa, suntem in situatia din anul 2000. Ce e trist e ca am lasat din nou sa ajungem in situatia asta in mai putin de 15 ani. Inflatie, impozite sufocante pentru cei care muncesc? Suna cunoscut? Chiar toata lumea care avea drept de vot in 2016 era la gradinita intre 2000 si 2004 sau i-a lovit amnezia pe toti de se mira ca PSD_ul se comporta exact ca atunci?
Ma scuzati, dar cu mamaligi ca Ciolos, niciodata n-o sa iasa nimic.
usor cu pianu' pe scari. zic.
carbogiggi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:39
-8/40
bey mama ranitilor tapalaga, de ce e deneia infailibila a priori? oare e de neconceput ca intr-o tara ca romanica, unde totul e de vanzare pe bani putini, toti robespierii astia vremelnici de trei lei sa comita abuzuri la fel de mari ca cei pe care-i ancheteaza? daca domnu' exaltat s-ar lua mai putin in serios, poate ca ar fi mai convingator si ar servi mai bine cauza. parerea mea.
gigi
Ilidia [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:13
-5/15
In Romania prostului i se mai spune si gigel...
banii
eu_sunt [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:54
+6/8
Hai sa vedem citi bani au la ciorap, vile, tablouri, aur, actiuni, opere de arta, ceasuri ... P$D-istii la rotisor si citi au procurorii DNA.
Sau sa vedem pe unde au fost in vacante sau congrese (de arhitectura Japonia ???)
Dupa revolutie cam 1 procuror la 10000 de borfasi e bogat.
La judecatori estimez 1 la 1000
Ce va face Iohannis...
Rafaila [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:57
+17/27
Evident, Iohannis nu va ceda si nu va semna o astfel de cerere. Suspendarea care ar urma ar trebui sa fie in acord cu constitutia. Nu stiu cum s-ar putea dar, fireste, de la ciuma rosie ma astept la orice. Vazind cit de periculosi au devenit ciumatii, Iohannis trebuie sa aiba nu un plan, ci mai multe. Dincolo de orice detalii si conjuncturi, trebuie concepute planuri prin a caror aplicare marii banditi ai Romaniei sa nu poata scapa de puscarie, de pedepse, orice ar face. Acest "orice ar face" este cel mai important lucru de avut in vedere, in strategia presedintelui.
Intre timp
andrei1232000 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 19:59
+17/25
au aparut pe piata banii lui Sebi si cei mentionati, Calin Popescu Tariceanu, Sebastian Ghita, Liviu Plesoianu, Renate Weber, Bogdan Chireac, Daniel Dragomir si Ingrid Mocanu, se aduna in jurul lor ca mustele la ... Orchestratorul poate fi fostul SRI-ist Dragomir, platitorii sunt mafiotii: Voiculescu, Adamescu, mafia PH, Ghita.
Vii inchipuiti cumva pe cei mentionati sa refuze 1 milion de euroi?
Pt Andrei, scurt si la obiect, o realitate cruda
bal71 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:12
+9/17
Sa nu uitam aportul substantial dat de baronii PSDALDE la decridibilizarea Justitiei.
Nu pot uita nici URA FEROCE promovata de Latrina3(iata unul din nenumaratele exemple) impotriva a sute de mii de cetateni ce protestau civilizat in feb 2017 impotriva OG13.In timp ce realizatorii tvlatrina si invitatii lor guitau nervos si palizi de furie(ca oamenii nu doreau pragul de 200000lei, adica hotii ce fura pana la aceasta suma sa nu fie condamnati in penal ci in civil, ce oferea scapare pt Dragneahotul si liota de jecmanitori din banul public) la o intrebare pusa in studio Pavel Abraham a raspuns ca se poate ajunge la UTILIZAREA ARMAMENTULUI contra demonstrantilor.
Vad ca pe zi ce trece gasca talharilor din banul public devine organizata, sofisticata( consilieri straini pt PSDALDE, specialisti in dezinformare si manipulare), obraznici si ticalosi, care nu vor justitie de tip European.
In Romania se fura de 2,5--3 ori mai mult(raportat la PIB, conform statisticilor )fata de media europeana.
Acesti ticalosi ce fura,(un exemplu din nenumarare) se trateaza la Viena, Paris, iar romanii de rand, in spitale saracacioase (saracacioase pt ca ei baronii politici ne fura).
a dracului romani...
Foxcrawl.com [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:06
+20/26
toate astea se intampla pentru ca imbecilii voteaza rapandulele astea.
si pentru ca hipsterii n-au votat,
BobMuller [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:15
+10/14
fiindca votul nu e cool.
Ba e cool, dar candidatii ..."ne pute
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:08
+13/15
a... aceesi mizerie...!" Si mai bine-l lasam pe Daddy la carma, pt ca el e baiat spalat si intr-o buna zi poate ca se va trata si de gingivita....
Nu exista tratament pentru ce are el
BobMuller [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 7:08
+5/7
Isi va da duhul din cauza coruptitei, e un caz terminal.
persoane
Ilidia [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:14
+10/14
Persoanele de contact indicate sunt toti niste ticalosi...
Patrihotii
takada [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:17
+12/14
Precum se stie Prahova(PH) este denumita si patria hotilor.
Ei isi apara saracia,nevoile si neamul cu ajutorul mafiotilor locali si al slugilor vandute.
Fara UE sau NATO eram demult muritori de foame,langa Ucraina sau Belarus.

antena 3 canta ceea ce le baga patronul Voiculescu sub nas: asta trebuie,asta faceti.
Sa nu uitam ca condamnatul Voiculescu a fost in Serbia la S.Ghita,pentru "consultari".

Presedintele Iohannis ar trebui sa ii cheme pe sefa Dna Kovesi si pe seful de camera dep. Dragnea la Cotroceni.Asa cum facea Basescu odata,cand mai era cate o "nelamurire" in sistem.
Fara dialog fata in fata nu vor exista lamuriri sau rezolvari de situatii.

Acum sistemul este vraiste,nu mai exista un sef care sa ii tina in frau,toti se dau in gat si ticluiesc dume impotriva celorlalti.

Dar se pare ca sistemul il vrea pe condamnatul Dragnea in frunte,sa ii scape de lege si de grija furturilor din buget de maine-poimaine.

A nu stiu cata putere in stat,Justitia,tace si inghite faradelegile penalilor din parlament sau guvern.Asteptand poate ziua de salariu sau de pensie.
Ce o sa faca condamnatul Dragnea?O sa ii de-a pe toti afara si o sa aduca in locul magistratilor doar tarani si muncitori cu 4 clase ca pe timpul comunistilor?
Bineinteles ca nu,dar le insufla frica ca cica ii vor da pe toti afara.
Dragnea fara locotenentii lui de seviciu ar fi zero.Amenintari si demagogie,ca face el si drege el sistemului care,inca,nu il asculta.
Dubla masura
dinamovist [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 20:46
-10/22
Cand au aparut inregistrarile cu fratele lui basescu a doua zi era arestat, acum nici macar o suspendare . Un sechestru urgent pt protejarea probelor se impunea. Mai baieti pai denunturile penalilor au fost valabile in alte dosare acum daca e vorba de procurori trebuie sa depuna marturie maica Tereza. Fratilor exista plangeri penale depuse care tinand cont de situatie vorbim totusi de credibilitatea procurorilor dna, ar trebuii sa se lase cu masuri urgente. Oricum imaginea creata este oribila, ceva similar cu ce sa intamplat la pol. iar daca decidenti amana masurile, credibilitatea dna va fi zero in viitor. In opinia mea acum se pune problema salvarii dna si nu a sefei structurii.
Altul fara minte
LiviuX [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:01
+11/11
A, scuze, e dinamovist. Scuzati pleonasmul! Nici o persoana nu e arestata DOAR pe baza de denunt. Trebuie sa existe si niste probe. Ca in cazul lui Basescu au existat e cauza arestarii si nu denuntul. Aici unde sunt probele?
Uau, eu abia astept...
R.A.Muresan [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:02
+15/21
...ca ei sa incerce sa o demita pe Kovesi. Fiindca abia atunci va fi clar, ca lumina zilei: ori ei, ori noi.
In razboiul de uzura pe care-l incepusera, sansele noastre erau cu mult mai mici.
Asta insa ar fi greseala aia mare pe care o asteptam de mult.
Simultan O Colinda la Clucerului
un domn [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:38
+14/16
Si Cuibul Motocicleanului, Colinda cu Javelin!
Termenul lui Tariceanu e maine
BobMuller [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 7:10
+5/5
deci sa ne bucuram, poate scapam de el.
Cu totii o asteptam, bine ca a venit
scaraotchi [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 23:46
+9/11
in sfarsit...! Acum sunt pe felia noastra si vom sti cum sa-i perpelim ...! Cred ca ura fara limite a Varanului i-a determinat sa faca o astfel de miscare de nescuzat. Probabil ca Daddy se da de ceasul mortii si-i smulge coada hamsterului de ciuda, reusise un an de zile sa se tina de plan pana in cele mai mici detalii, parca nimic nu-l scotea din ale lui, tot timpul calm si cu hamsterul tesalat ca la expozitie si au aparut amatorii astia care si-au dat frau urii viscerale, ce nu le permite nici macar sa elibereze un vant mai acatarii...

A, trebuie sa precizez ca nu e vorba de bascalie de data asta..., nu in partile esentiale...
Iohannis...
liviu_ [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:17
+15/17
nu va putea accepta revocarea lui Kovesi... cel putin fara dovezi irevocabile (nu este vorba de asa ceva).
Daca o sa accepte... el e terminat politic si pnl nu mai are nici el mult

pentru orice om cu niste neuroni functgionali tot e o vrajeala... nu sunt dovezi, nu e nimic... si (cel mai important) guvernul, parlamentul, tariceanu NU au dreptul sa comenteze justitia... asta ar trebui sa se intampla intr-o tara civilizata...
dar nu la noi....

ideea e simpla... atata timp ca oamenii ii voateaza, nu vom scapa de ei! si o sa-i voteze... sa ne uitam la stiri cu oameni batuti pe strada de smecheri, cu oameni care urla din orice sperand sa obtina ceva, cu mici borfari s.amd.d. Desi e trist... trebuie sa recunoastem ca psd.... este oglinda a vreo 40% din poporul roman!
mai scade
torna_fratre [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:22
+6/8
psd este oglinda a 15% din popor.
norocul romaniei este speranta de viata mai redusa pentru ca altfel ...psd forever cu pensionarii
sper sa ai dreptate....
liviu_ [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:33
+1/1
si ailalti 85% sa vina dracu la vot !!!!!!!!!!!!!
Stai linistit pentru ca am vorbit cu
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 15:46
+2/2
tot clanul si daca nu vin ei de buna voie, ii vom mana noi de la spate. Tot ceea ce trebuie sa facem pana la acel moment este sa...#rezistam...!
domnu tapalaga
nash pandelica [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:18
+2/16
sunt de acord ca pungasii se toarna intre ei, e de cand lumea.
dar, portocala si lucica onea va par a fi reprezentanti onorabili ai tagmei magistratului procuror ?
asa va imaginati un procuror cu stire de carte, cu tzinuta morala.. si chiar ca aparenta ?!
un procuror corect, se amesteca cu pungasii si participa la jocurile lor ?!
ca io aia vazui acolo, in conferintza de presa de la ploiesti.....
cu regret, va amintesc ca sectia dna din ploiesti era declarata ca unitate de elita, i se incredintau cele mai importante dosare.
Va semna
mateipirvu [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:22
-12/26
Acum Presedintele e obosit si doarme drumul in Tenerife e lung.Dar cum ii parvine cererea de demisie o va semna pentru ca nu doreste complicatii ci sa termine mandatul in liniste.Somn usor si voua.
ce lume rea!
victor L [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 21:55
-8/22
dece il deranjati pe Klaus?
Eu cred ca e ridicol
kthor7 [utilizator], Marţi, 13 februarie 2018, 22:02
+12/16
In primul rand, Cosma tataie si fiul trebuie sa ajunga la puscarie. Nu exista dubiu ca sunt vinovati. Trebuie sa ajunga si fiica lui tataie. Sunt dovezi, pot ei sa spuna ca Negulescu nu stiu ce facea, ca Onea se uita la stele si fabrica dovezi, ca una ca alta, este numai o petarda pentru ca Vlad e disperat ca ajunge la puscarie. E disperat ca acolo va gasi multi "prieteni"de-ai sai, ca nu mai face pe viteazul, ca nu mai comanda, ca nu mai mituieste pentru a aranja pe cine doreste el in functii de tras sfori. Observ ca am avut dreptate. Repet pentru a mia oara: Johannis trezeste-te! Ia-ti armata ca esti comandant suprem si fa ce trebuie sa faci! Nu este posibil ca principalele institutii de lupta impotriva coruptiei sa fie anihilate! Cosma, Voiculescu, Vantu, Ghita si altii nu sunt nevinovati! Coruptie este peste tot. Si chiar daca Onea, Negulescu, Kovesi si altii sunt corupti, trebuie demonstrat si luat masuri. Dar asta NU inseamna ca Ghita, Cosma, Vantu, Voiculescu, Mazare si altii sunt nevinovati!!! Anihilarea DNA, PARCHET, DIICOT si restul, arunca tara in haos si distruge siguranta nationala. Oare nimeni nu vede asta? Acesti oameni, Dragnea, Tariceanu si clica lor de interlopi ocrotiti, vezi-doamne, de voturi si imunitati, ne-au tradat dandu-ne pe tava rusilor! Au facut vraiste economia, salariile, pensiile, oare atat de prost este acest electorat pesedist? Oare atat de chior este sa nu vada ca pensia aia a lor este in pericol??? Sunteti cu totii inconstienti, cei care mai puteti face ceva??? Iohannis, daca tu crezi ca vei fi linistit, zau...wake up!!! Poate asa intelegi. Germana nu stiu
Ha, ha, ha
xrogo [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:03
-17/17
!!!
Ha, ha , ha , ce?
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 1:11
+6/10
I-ai vazut mecla lui Cosma Jr. si esti de acord ca petrolul rezidual nu face bine la ten...? Pai uita-te putin si la soru-sa si vei vedea ca nu e totul pierdut si probabil ca, cu efort din partea procurorilor e posibil ca zona sa redevina asa cum a cunoscut-o nenea Iancu la 1800 toamna....
Am si eu, va rog o dorinta asa...putin mai
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:19
+7/9
personala, ref la Vladut asta, nu exista dubii probabil ca geneza lui are legatura cu vreo iubire spontana de-a lui Faramita Lambru, dar ref soru-sa, credeti ca ar fi posibil sa ispaseasca la "locul de munca" ...? Tare e ..."focoasa" si ma leg sa-i asigur cele mai bune conditii, poate chiar la departamentul VIP. Stiti acolo ne-au bagat si curent electric, nu ne mai desfasuram activitatea asa... inuman, la flacara lumanarii....!
Solutie.
Isobar [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 0:16
+13/15
Stimati comentatori,

Nu asteptati solutionarea acestei problem din afara sau
de la Presedintele Romaniei.
Numai opinia publica unita ca niciodata va putea salva
onoarea calcata din nou in piciore de mafia cu sapte capete.
ce (va) FACE Iohannis?
revo [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 1:59
-9/13
Este o exprimare fortata - " ce face". Iohannis nu va face nimic, pt.ca n-a facut nimic, niciodata, si n-o sa inceapa taman acum!
Banuiesc ca o sa ia pozitia de drepti in fata superiorului lui, Varanu, si gata! Se va lasa suspendat, ca sa nu sara in ochi chiar asa de rau ca e in continuare Premierul Grivco si ca raspunde la comenzile Mafiei.
Dupa care, obosit de la atata pocnit din calcaie si agitatie, va da o fuga undeva, sa se relaxeze, si va scoate o nou carte, "Cei 30 de pasi inapoi".

In rest, ce scriai talica, tapalaga, acum un an, cand se miscase tara? Sa nu dea jos Guvernul si sa nu facem alegeri anticipate, ca intra tara in criza? Ha? Cum e?
trebuie sa plece cu tontii
Coco Whistle [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 2:01
+4/6
cirdasia e prea mare. ce popor e ala care ii accepta pe toti mafiotii sa ne atinga destinele? daca credeti ca astia nu lucreaza impreuna va inselati. activitate comerciala se cheama ce fac ei, pe banii si timpul altora.
Ori noi, ori ei
revolution2017 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 2:17
+11/13
Nu vad cum Johannis ar accepta sa faca un compromis cu borfasii si sa accepte sa ii schimbe pe Kovesi si Lazar.
Pe de alta parte, ca lobbyist trebuie sa te supui unor minime conditii de conduita etica, nu poti sa te apuci sa indrugi minciuni si sa nu suporti consecintele (cei care au trimis mesajele prezentate in articol pot fi trasi la raspundere ?)
Pentru Dragnea & Co timpul trece in defavoarea lor si probabil DNA este aproape de finalizarea altor anchete (afacerea Circinus este ultima intrata pe lista?). Au mai incercat ei compromiterea d-nei Kovesi si cu Black Cube.
Poate este momentul unui nou record de oameni iesiti in strada Feb 2017 - Feb 2018 ? Hai ca se poate !
intrebarea e pe bune?
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 8:32
+9/9
100% Johannis va respinge demiterea lui Kovesi. Daca ar accepta-o, s-ar compromite si in tara, si afara, ar pierde sansa unui al dopilea mandat, etc, etc. Plus ca nu vad de ce s-ar teme. O suspendare care sa se soldeze cu un referendul de demitere pierdut de PSD la scor n-ar face decit sa-l ajute.

Faptul ca Johannis nu vorbeste mult nu inseamna ca si-a schimbat prioritatile. Iar numirea premierului Dancila nu a fost altceva decit hotarirea de a nu se baga peste PSD in zona economica, ca sa nu poata veni Dragnea cu scuze ca nu e lasat sa dea bani la oameni.
E simplu
Costin33 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 9:29
-1/9
Există probe împotriva cetățenilor Cosma, Ghiță, etc. din care rezultă că au făcut "nasoale"?. Atunci, la pușcărie cu ei! Există probe care arată că Koveși a făcut "nasoale" ? Atunci, la pușcărie cu ea!
corect!
laurentiucat [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:19
-2/2
toti la brutarie!
Creier de aluna
luptator_din_munti [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:51
+3/3
Exista o inregistrare in care o cunostinta de-a mea afirma ca domnul Costin33 a ucis cu sange rece 33 de copii. Gata avem probe ca ai facut "nasoale". La puscarie cu tine!
Creier de gândac
Costin33 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:42
0/0
Citește cu atenție comentariul meu înainte "să-mi dai la rotula de jos"!
Eu am spus "dacă există probe, atunci la pușcărie!"
Nu contează că ești Cosma, Ghiță sau Koveși.
harneala
criss393 [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 9:53
-3/5
Ai zis multe de cosma si de Voiculescu@co. Foaarte frumos, poate chiar adevarat.

dar nu ai zis un lucru in clar:

SUNT MINCIUNI SI FALSE INREGISTRARILE ALEA?

DA ori BA?
chestia asta : fals/adevarat
AliKimiku [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:13
+3/3
nu o poate stabili decat o expertiza legala.
Nu o stabileste nici Ali, nici Criss, nici HN , nici A3 sau RTV. Te-ai prins? de aia ii zice Justitie, altfel ne punem pe linsat in stanga si in dreapta dupa cum ni se scoala.
Nu trebuie sa ne...
astronaut [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:18
+2/4
indoim de VERTICALITATEA PRESEDINTELUI , mai ales ca ''HAITA DE PENALI''lucreaza in DISPERARE , arunca petarda si fuge (vladut, guita) , pai astia sunt oamenii de care trebuie sa ne TEMEM ! sau NE TEMEM de propriile persoane, fiindca nu discernem RAUL DE BINE ?
Am citit toate comentariile
geodor [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:25
+11/13
si nu am vazut niciunul in care sa se afirme sustinerea fata de LCK si DNA ca institutie.
Am sa fiu foarte explicit si, in cazul in care se ajunge la o eventuala cerere de revocare a d-nei Kovesi adresata presedentiei voi fi printre primii iesiti in strada pentru a-mi face cunoscut punctul de vedere.
Stimata doamna Kovesi, aveti cel putin un sustinator. Si asta nu pentru ca va plac in mod deosebit ci pentru faptul ca institutia pe care o conduceti a ramas cam singura independenta si integra dintre toate institutiile acestui stat bolnav.
Mult succes in continuare, putere de munca si #rezistati!
Cei care sunt impotriva postacilor PSD
BobMuller [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:07
+5/5
sunt automat pro-DNA si pro-justitie.
Just.
Luk [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:16
+4/4
Ne intalnim in strada.
ori suntem golani ori nu mai suntem...
ernst [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 10:36
+4/4
nu va ateriza nimic pe masa lui Klaus pana cand terenul nu va fi bine pregatit (minat). si nu vor canta cocosii de prea multe ori pana atunci.

dar daca Klaus asteapta pana atunci, mai bine se duce o tura la babele. va fi prea tarziu. acuma e momentul ala cand scoti geaca rosie de la naftalina (aia fara buzunar de skipass pe manseta, o stie frau Carmen) si te inviti la un ceai la guvern impreuna cu toti elefantii.
hmm
dum_i [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:03
+5/5
In 1918 romanii se eliberau si se uneau in Romania Mare

In 2018, romanii devin sclavii unui grup de lepre umane, borfasi si secaturi numite PSD.

Asta e tragedia romaneasca...
O intrebare de bun simt
Fadds [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:18
-4/8
Domnule Tapalaga, dar despre inregistrarile cu procurorii care fauresc si planteaza probe chiar nu aveti nimic de zis? Sau nu aveti voie sa spuneti?
Nu exista inregistrari cu procurorii,
BobMuller [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:06
+6/6
exista doar inregistrari cu avocati fabricate de hotii care iti dau tie ordin sa postezi aici.

Du-te acasa si termina 4 clase, postac PSDist ce esti.
Hai zau?
Fadds [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 10:29
0/0
Nu sunt postac si am studii superioare, spre deosebire de tine.
Daca sunt inregistrari de slaba rezolutie
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 15:54
+1/1
si se vede chiar si din avion ceasul digital pe bratul soldatului spartan, atunci nu trebuie sa aiba nimic de zis...
poate nu se mai intoarce
MirceaIo [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 11:24
+4/4
Sper ca Tudorel sa nu se mai intoarca in Romania. Nu avem nevoie de astfel de personae corupte. Pun pe primul plan ordinal lui Dragnea vs justitia!!!!
Klausica,
John M. [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 12:55
+3/3
Daca o lasi pe Codruta noastra prada gunoiului PSD, in 2020 vei deveni inca un pensionar profesor de fizica fara pagina de istorie in Romania. Punct.
da, dar un pensionar
revo [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 15:58
+1/1
cu casa de-a moaca, birou, secretara, masina, protectie asigurata si pensie corespunzatoare!
Vai, ce trist va fi! Iti vine sa-i plangi de mila, nu alta!
n-am iesit niciodata in strada
gicuHD [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 14:23
+5/5
daca pica dna o sa fie prima data cand ies in strada,cred ca o sa fie 1 milion in strada