Bucurestiul, pe locul trei intr-un al top al celor mai antisemite orase, potrivit postarilor de pe Facebook si Twitter - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3160vineri 22 nov 2019
si care e definitia aceea?
kingdavid hotel [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:08
+2/18
Include si "crime de razboi in teritorii ocupate"?
include si sustinerea terorismului...
Roman_Cetatean [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:08
+1/9
...cu multe atentate impotriva unor civili nevinovati din Israel si de pretutindeni, "jihad"-ul lansat de Al Qaeda, ISIS si altii, cu multe mii de victime prin Europa si nu numai, etc.

Hotarati-va odata, ori sunteti pro-Israel ori pro-teroristi (caz in care nu mai postati atata anti-musulmani, anti-refugiati si anti-imigranti, care oricum nu au atat de mare legatura).

Ca nu e clar, ce va doriti.
deci definitia.....?
kingdavid hotel [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 13:59
+4/4
care este pana la urma?
zici?
Nevermind [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:31
0/6
Da si tu o lista cu atentatele din israel din ultimii 3 ani si numarul de morti. Dupa aia fa o lista cu atacurile israelului (interne in teritoriile ocupate si externe in alte tari cum ar fi siria) si numarul de morti. Inclusiv atacurile alea preemptive in dispretul legilor internationale, gen iti omor familia ca sigur o sa ma omoare la un moment dat.

E musai sa fie cineva pro unul sau pro altul?!? Misto manualul aplicat :D
Pai e normal.
Marionette [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:19
-3/25
Rromania este un stat mafiot si printre cele mai sarace din UE. Este asa nu ca nu i-a suras sansa, ci datorita compozitiei de hoti-prosti din popor. Asa ca normal ca ii urasc pe evrei, niste oameni stiut inteligenti, mai inteligenti decat media populatiei, si muncitori. Ii urasc cand vad ce au facut in Israel din nimic si ei de 2000 de ani o tin intr-o betie, hotie si prostie.
Noi ca popor trebuie sa ne acceptam ca hoti si prosti inainte de a avansa. Altfel vom face mereu erori care ne vor tine in acest stadiu.
indivizi mai inteligenti decat media?
kingdavid hotel [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 13:13
+1/9
adica "superiori"? Aha.....
mafiot sau nu...
Motanul_incaltat [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 13:56
+4/6
Eu ma indoiesc ca putem depasi vreodata Budapesta sau Moscova sau Atena la acest capitol.
exact ce comentam acum cateva zile
Roman_Cetatean [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:23
+5/15
apropos de comunicatul lui Johannis, ca "Romania lupta impotriva discriminarii" si am remarcat ca poate lupta PENTRU a discrimina.Iata ca apar si statistici oficiale, reale, ca asa si este.

Romanii sunt:extremisti, rasisti,anti-imigranti/anti-refugiati, homofobi, antisemiti, in procente majoritare pt fiecare aspect.

In ce priveste evreii, e cu atat mai inexplicabil, cu cat in Israel romanii sunt foarte bine-vazuti si simpatizati, spre deosebire de tarile europene din vest, ai caror cetateni mai degraba prefera imigranti si refugiati arabi/musulmani, decat romani/est-europeni.
:))))
Nevermind [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:33
+1/7
Statistici oficiale?:))))) Pai in cazul asta, sa luam de bune si statisticile "oficiale" ale psd-ului, nu?:)))

Ce interesant este oficialul asta al tau, acceptat, inghitit si promovat neconditionat...
INTERESANT ARTICOL
vodatepes [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:30
+4/14
1) In lume sunt in jur de 200 de tari rezulta 200 de capitale care au fost monitorizate deci 30000 de utilizatori impartit la 200 de tari rezulta in medie 150 de utilizatori per capitala. Deci in medie 150 de utilizatori pe oras adica 150 de catateni ai Bucurestiului au scris mesaje anteseminte.
2 Mesajele au fost monitorizate in limbele engleza, franceza, araba, germana. Adicalea limbi de larga circulatie la poporul roman si in primul rand in Bucuresti.. Majoritatea romanilor get beget vb araba, engleza, fanceza si germana poatand mesaje le Facebook in aceste limbi. Interesant. In Bucuresti nu avem straini proveniti din tarile inamice Israelului unde se vb , engleza, franceza sau araba? Nu noi nu avem in Bucuresti arabi care stiu engleza, franceza sau araba.
3 Trageti concluziile singuri. Romanasi posteaza mesaje antesmite pe facebook in limba engleza, franceza sau araba. Interesant sondaj.
Oglinda oglinjoara spune tu cine e ...... cel mai mare din tara?
.
theo667 [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:47
0/0
Hai cu legea antidefaimare domnu dragnea luam si noi exemplu de la democratii uniti in cuget si simtiri Putin Erdogan Orban si compania?
mai nou...suntem cei mai rasisti, cei mai
EMC2*2/2#@4 [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:49
+6/12
antisemiti, cei mai cei ....

E vorba despre o analiza software. Acest software functioneaza mai mullt ca sigur pe traducerea textelor din romana intr-una din limbile pe care le cunoaste si apoi face analiza.

Nu cu totii cunoastem ca inca nu exista softul care sa traduca la perfectie.

Ceea ce vreau sa spun este ca am rezervele mele in privinta acestui clasament.


Din punctul meu de vedere cred ca romanii sunt printre cei mai indiferenti dintre natiile acestei planete.
orice opinie
Kosmos [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:04
-1/9
Pro Palestina sau sustinerea solutiei dublu stat poate fi considerata antisemitica. Algoritmii pot fi foarte usor manipulati.
Daca cineva sustine ideea lagarelor de munca naziste si nu de exterminare sau inexistenta camerelor de gazare atunci esti "enemy of Israel"
dupa cum se vede chiar aici!
kingdavid hotel [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:00
+2/6
ca au si inceput sa apara vanatorii de antisemiti!
corect la partea cu indiferenta
Nevermind [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:35
+1/1
Sau injurat nediscriminatoriu, dupa caz
hmm
adrian_rolland [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 11:59
+4/10
Oare de ce au probleme evreii in Santiago de Chile?
oare pt ca Chile, Argentina au primit nazisti?
Roman_Cetatean [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:27
+5/7
Dupa WWII mai toti nazisiii au fugit in Argentina, Uruguay, Paraguay si Chile. Pt ca acolo au beneficiat de tratament f favorabil. Acele tari au fost demult pro-nazi si putin antisemite...
poate din acelasi motiv
Kosmos [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:18
-3/5
Pt care evreii s-au tot plimbat prin Europa dintr-o tara in alta?
corecta observatia
vodatepes [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 13:03
0/6
Corecta observatia. Pai au monitorizat si orasele din tarile arabe? Oare aia scriu doar de bine sa inteleg. Diversiune de doi bani
Se impune cu necesitate
UpNext [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:03
+7/9
diferentierea clara intre:
- mesajele critice la adresa administratiei israeliene (ex. Netaniahu), a clasei politice si a abuzurilor IDF, in contrast cu enunturile generalizante de ura si negatie la adresa natiunii israeliene si a iudaismului in ansamblu;

- exprimarea libera si decenta a opiniilor cu continut istoric si politic, in contrast cu negationismul si nihilismul irational.

Chiar daca este Popor Ales, nu este absolut perfect...
vesticii se autocenzurează
of of [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:34
+4/6
Vesticii se autocenzurează mai mult (sau poate sunt mai multe raportări și mesajele sunt șterse).
Statistica nu reflectă antisemitismul ca atare, ci doar ce este exprimat pe net.
În Anglia antisemitismul e în floare. La fel prin toate țările cu comunități mari de musulmani.
Cit de legale sunt aceste softuri?
D-or [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:38
+2/8
Scriam o povestioara - in Word, nu on-line! - despre bunicul meu care a ajutat e..reii din Focsani in razboi. Nimic antisemit, dimpotriva. Au fost recunoscatori pina la sfirsitul zilelor lor, i-au trimis pachete din Israel bunicii mele pina in anii '80.

Ei bine, de fiecare data cind tastam cuvintul "E..reu", calculatorul meu o lua razna (imaginea fugea in sus sau in jos de fiecare data cind incercam sa tastez ceva) si trebuia sa-i dau "restore system"! Mai mult, aceasta defectiune s-a extins si asupra altor calculatoare pe care eram logata, chiar daca nu deschisesem respectivul text pe ele.

Nu monitorizeaza doar postarile, ci toate documentele de pe un calculator. Care e platit, si el si licentele utilizate.
nu te crede nimeni
Kosmos [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:23
+3/5
Conform marelui Centru Wiesel romanii au ucis 400 000 evrei - pogromuri, lagare de exterminare etc..
Pt binele tau ar fi bine sa sustii aberatia de mai sus altfel poti fi declarat antisemit
Anti-semitism de România
Tescovin [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 12:39
-2/12
Aș nuanța puțin concluziile trase de israelieni.

Că există o fibră anti-semită în conștiința colectivă românească, nu e un secret pentru nimeni de cel puțin vreo 150 de ani încoace. Și dealtfel nici n-ar fi românii singurii.

Astăzi însă nu cred să mai existe „anti-semiți pe stil vechi” în România. A trecut prea multă vreme de când la noi nici nu prea mai există evrei, iar anti-semiții din țara fără evrei au cam dispărut pe căi naturale.

Anti-semitismul românesc începe să semene tot mai mult cu cel occidental (iată, în sfârșit, modelul occidental prinde și la noi !). Anume, suntem împotriva evreilor ca o consecință firească a faptului că, fiind îndoctrinați de stânga progresistă să fim susținători ai cauzei palestiniene (aici trebuie să observăm că această îndoctrinare a întâlnit un teren fertil, cultivat în spirit pro-palestinian încă de pe vremea lui Ceaușescu !), e logic că ne situăm împotriva evreilor. Care, nu-i așa, sunt niște ocupanți fără scrupule ai teritoriului locuit de palestinieni încă de pe vremea lui Avraam, când dealtfel s-a și înființat PLO...
ocupanti ai Cannan!
kingdavid hotel [utilizator], Luni, 29 ianuarie 2018, 14:28
+1/1
ca asa am fst invatati de Ceausecu!