1 € 4,6514 1 USD 3,8054joi 18 ian 2018
Versiune
Mobile
Vai vai vai
moka [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 10:04
+32/36
S-au terminat banutzii :))) ca sa vezi.
Banuiesc ca nu vor lua bani de la FMi ci de la banca aia a lor de au facut-o cu chinezii.
Si uite asa China va inghiti Rusia incet incet. Abia asteapta chinezii.
Siberia este ca si cedata Firesc Chinei
un domn [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 10:18
+21/25
Recunoasterea istorica a Dinastiei Ming Suverana peste Siberia
Baiu este ca un sport cu transmisie HD va aparea Hunger Games cu flacara olimpica initiata la Krasnodar
E mai ieftin pt China sa ii cucereasca...
Un Nene [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 10:33
+10/16
... decat sa se chinuie cu albi vs galbeni, razboaie civile, rasism, dureri de cap etc.
Foarte mare parte a populatiei sarace e de religie musulmana si chinezii s-au ars destul cu uigurii cat sa incerce o reintegrare.
Au destui soldati cat sa trimita, sa asaneze teritoriile si sa le repopuleze. Si e si mai ieftin.
Singura alternativa ar fi trecerea la o criptomoneda, acolo unde China are avantaje clare, pentru a cuceri Rusia mai ieftin decat pe cale militara.
vecinii periculosi te pastreaza in forma, dar
Razvan_M [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:25
+14/14
China nu are nevoie sa invadeze cu armata. Deja sunt milioane de chinezi in Estul Indepartat, iar China nu are decat sa intretina legaturi bune cu ei si sa astepte.

Atata timp cat toate beneficiile Uniunii Sovietice se duc la Moscova si in alte cateva zone favorizate, directia este clara. Mai mult, invadarea vecinilor si asa-zisele "razboaie hibride" nu atrag simpatia nimanui. Pana la urma lumea se satura de aceleasi jmekerii obosite.
Explica-i asta lui Putin
Un Nene [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:51
+6/6
Și existența lui, dacă o iei matematic, nu ar trebui sa se întâmple. E un soi de buboi canceros care atârnă de un animal gras, prost și îngăduitor, care e poporul pe care îl parazitează.
Pana acum oricum rusii se hraneau cu radacini
cartofil [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 9:32
+5/5
De acum o sa-si impuste si batranii. Bravo lor !!! Au aratat lumii cum e cu societatea comunista, sa se mai sature si altii de asemenea experimente. Pacat ca ne-au lasat si noua o gramada de comunisti vopsiti de care n-am putut scapa in 27 de ani.
mujicii
DSS [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 10:52
+27/29
cheltuie mult peste ce produc, dar ei investesc in continuare in arme si razboaie pe care nu si le permit.

Bravo baieti, falimentul e aproape
Fereste-te de urata care se crede frumoasa si
Un Nene [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 21:07
+5/5
de prostul care se crede destept, zice o vorba din batrani.
Eu nu cred asta. Amandoi au bani de spart si sunt buni de luat.
Dovada, citesc pe net ca aproape toata tehnologia moderna militara a Rusiei e cumparata de la contractori israelieni. Mai ales partea de drone si atacuri cibernetice.
“Aha, la pensii care vasazica”
Wanheda [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:19
+17/17
Unii papa hriska, altii pensii si nu ma refer la pensionari. Si ce ne mai explicau niste postaci pe aici despre cat de bine e in Mujicia.
la razboi nu se dau inapoi
Francisc 1 [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:45
+14/14
fie el mediatic sau clasic sunt prezenti peste tot ! Asa au sucombat si cand erau urss asa mor si acum , ce vrei tot kgb-isti comanda altceva nu stiu !E ca bancul cu scorpionul si broasca !
Ajungem si noi acolo, dar nu din imperialism
BobMuller [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:54
+14/16
ci din cauza exodului oamenilor muncitori.
ce tacere sinistra!
un_deget_de_secaturi [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:20
+24/24
Daca s-au terminat rublele, nu mai posteaza de loc mazetele, echidistantii, newloocii si alti "tony_ruznacia"!
nu pot sa nu observ
robertto_ [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:33
+15/15
ca nu a aparut nici un postac rusnac aka mazeta pe acest articol sa comenteze! oare s-au terminat si banii de salarii si au fost trasi pe dreapta?
BUNA OBSERVATIE !
arheopterix [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:23
+6/6
E asa de simplu ... stam sprijiniti in bota ... ne scarpinam in... ceafa , si cu ochii pa * plai dupa turma de famelici ( maze...niuluca , HaPlea echilimbistu , samd ... vai mama lor ... nu de alta da* le-am zis-o si uite ca am trait s-o vad ... !CEA MAI MARE SATISFACTIE PE LUMEA ASTA E SA ZICI ,,V-AM ZIS EU !,,)
Atunci e explicabila absenta "baietilor"
scaraotchi [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 19:47
+10/10
de pe "front" ...
Haideti sa tragem tare zilele astea pana nu fac astia rost de bani. Sau poate, Domne fereste sa nu accepte sa lucreze pe caraiala...
Fake
europeanul2 [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 0:03
+8/8
Nu pot sa cred! Sigur e o stire falsa!
Sub conducerea celui mai iubit fiu al poporului rus e imposibil asa ceva!
Imperialistii sunt de vina!
Este o stire falsa!!!
iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:00
+1/1
Avem dovada chiar aici pe HN: a aparut un nou troll kaghebist, care semneaza "imi_pasa_de_Romania"!!
Este clar ca sunt inca destui bani in Mujicistan pentru a finanta pe postaci ...
vai de mama lor...
..13 [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:43
+2/2
Stiti ca ei canta mama Rusia - na ca acum au cam legat de gard pana si ultima speranta - pe mama lor...

Pace lor!

Vesnicul Tzar sa fie cu ei???
Reuters said that...
..13 [utilizator], Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:46
+1/1
"The finance ministry said it converted foreign currency it had in its reserve fund into rubles and channeled more than 1 trillion rubles ($17.53 billion) to cover budget deficit in December"

mai, mai - cu multa rezerva se tine Russia...