Firea solicita intrunirea urgenta a CEx: Orice solutie va reiesi va fi mai utila decat instabilitatea actuala - Hotnews Mobile
1 € 4,6541 1 USD 4,0032joi 19 iul 2018
Tanti gabi
mitg [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 2:21
+41/43
Propun sa faci inca o societate municipala care decat cexuri sa faca.
Nu e in firea ei, e disperata!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 8:01
+27/29
Daca vine Ciolos dupa anticipatele care se vad la orizont, madam Firea va trebui sa dea cu subsemnatul pe la DNA. La fel si Pandele. Indiferent care parte castiga in acest razboi intern, PSD pierde. Va iesi din viata politica cum n-au crezut vreodata ca se va intampla.
Ancheta sutelordemilioaredeeuro
un domn [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 8:52
+19/21
Sifonati in Firmele lu DUamna Gabi vor fi Capodopera DNA, DUamna Gabi se va muta cu domiciliul la RFG, dinPrincipatul Voluntari
Sunteti varza
Lovercraft [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:26
-9/15
Si tu si userul „impotriva prostiei din tara” (fost marianeugen, fost etc). Fiecare „prevestire” de-a voastra s-a dovedit egala cu zero. Daca voi doi, caraghiosilor, „prevestiti” ceva, e clar că va fi exact invers.
Fiirea: "Orice solutie
ty [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 18:55
+6/6
va reiesi din dezbaterea CEx va fi mai utila pentru tara decat instabilitatea actuala"
Recunoasterea adevarului ar fi solutia optima: PSD nu este pregatit sa guverneze eficient Romania. Asa o lalaiala nu am vazut din vremea guvernului Ciorbea.
Asa-i ca ai avut emotii de fiecare
scaraotchi [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 19:56
+4/4
data? Vezi ca nu fac bine la corazon...
Unde?
Aladin87 [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:59
-4/12
Unde vine Ciolos? Primar la Bucuresti? Se fac anticipate "generale" pentru tot, mai putin presedintie?
"anticipatele care se vad la orizont"
Irina25 [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 18:52
-2/4
Wishful thinking. Caz tipic...
Nu va suparati ca intreb, aveti 25 de ...
scaraotchi [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 20:09
+3/3
anisori, sau din contra va apropiati vertiginos de centenar? In ambele variante era normal sa aveti alte inclinatii politice... Bunica s-a stins cu inima impacata - Iliescu nu reusise sa redevina presedinte. Si avea cam varsta dumneavoastra... Sau ma insel?

PS. Sper sa nu ma insel- jar mananc daca afla dracoaica ca stau la taclale cu o juna de 25 de ani pe net...
Sa te auda ...
scaraotchi [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 19:51
+3/3
a-l de sus...!
xxxxl
vorbeste lumea [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:37
+5/5
asta e cea mai tare de anu' asta, pana acum ....
De ce atata graba?
Grandgousier [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 4:02
+24/26
O treaba serioasa necesita noua luni...Cele doua echipe au nevoie de timp...Noi avem de construit doua sedii impozante...Unu pentru misei, celalalt pentru nebuni...cu incalzire prin podea...
Firea Pandele e candidatul PSD la prezidentiale
Kivek [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 14:18
+5/5
ea se baga in seama cu forta ca sa isi faca imagine publica si pt ca stie ca daca il ajuta pe Dragnea si el o ajuta pe ea sa fie desemnata candidatul PSD la prezidentialele de anul viitor 2019
Firea stie ca n-are nici o sansa
Grandgousier [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 22:04
+3/3
Daca va candida,se va lupta cu Miron Cozma si cu Pavelescu...pentru locu' 7.Din cauza asta,face pe impartiala...Grija ei,este sa inghita ce a muscat(banii Bucurestiului).
TROMPETISTA
Talibanu' cu turban Armani [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 6:16
+29/31
Dragnea isi trimite trompetistele la fanfara. Pe Olgutza a vazut-o cineva?
reprezentata
elwis [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 10:01
+13/15
prin ...'tiitor' ...am imprumutat 'calitatea' purtatorului de mesaje pentru ca n-am gasit alta...'rima' !
Da, n-au furat eficient ca pe vremea USL
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 7:42
+20/22
Ehee dragii mosului, alea erau vremurile bune, cand furati sincronizat cu PNListii, acum nici nu va mai intelegeti intre voi.

Asa e cu dementa, va degradati pe zi ce trece.
ce vremuri d-le, toate le mergeau ca uns
mnicku [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:34
+5/7
nimeni nu le statea in cale ,

la tv se certau - vorba vine si la restaurant chefuiau dupa smenurile facute impreuna
se aduna vulturii in PSD
mihaela.b [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 8:18
+20/22
E prima data cand cred ca exista o sansa sa scapam de Dragnea. Din nefericire s-ar putea ca alternativele sa fie si mai proaste. Pentru ca agenda psd nu se va modifica niciodata: vor sa fure cat mai mult cu cat mai putine consecinte.
Și cu munca este la fel,
Con_stan_tin [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 9:53
+6/12
să produci cât mai mult cu cât mai puține resurse. Dar hoția are un avantaj, fiind interzisă de lege, se rafinează și evoluează mult mai repede ca munca.
din pacate...
liviu_ [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:37
+4/6
oricine vine se va baza pe sustinerea membrilor corupti ai psd... daca aia nu te sustin, nu ai nici o sansa...
deci absolut oricine vine la conducerea psd o sa aiba o problema cu Justitia... poate nu la fel de mare ca dracnea... dar tot naspa o sa fie

pentru noi singurele sanse sunt:
1 - anticipate
2 - din cauza instabilitatii din psd sa se prinda si votantii lor (o parte) de nocivitatea acestui partid si sa se duca la fund (lucru care oricum inseamna ca romania si justitia romana trebuie sa supravietuiasca in conditii de functionare pana la parlamentare)
3 - sa-si bage strainii coada: MCV sau ceva mai putin ortodox ...
4 - revolutie ...
Probabil
tarabost [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 8:27
+16/18
ca a simtit miros de sange si grabeste lucrurile.
Se pregateste executia lui Tudose
zanax [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:18
+8/8
Caz unic in lume ca propriul partid sa-si tranteasca guvernul de doua ori in mai putin de 1 an.
Presedinte
vlad.pe [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:31
+4/6
Vrea sa isi depună candidatura pentru președenție asa cum i s-a promis cand a candidat la primăria Bucureștiului.
misto!
gelu antigelu [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 11:42
+3/5
Firea ca si Buzatu de la Vaslui, oamenii lui Dragnea, cer imperativ intrunirea Cex-ului. Asadar Livache incepe sa simta ca-i fuge pamantul de sub picioare si vrea o sedinta rapid ca sa salveze situatia cat se mai poate.
E distractiv cu astia. Nu te plictisesti niciodata de aceste caricaturi care se faulteaza non-stop.
reinstaurat un climat politic la standarde
Wanheda [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:10
+7/9
Europene....hahahaha, cand a avut vreodata psd asa ceva, de vorbeste Fierea de Restaurare???
Firea este un mic geniu,
Bazil [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:17
+2/6
pe langa bosul PMB (cinste bucurestenilor ce au votat-o) in acelas timp este si macelar (”a tranşa criza politică”) si chimist (”reacţie organică”).
Firea premier, e sluga model
adma [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:50
+3/5
a treia oara nu mai face Dragnea greseala sa aleaga un premier care sa nu-i dea ascultare, asa ca Firea e in pole-position
E preocupata "primordial" de problemele
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 13:26
+9/11
capitalei, dar nu poate ramane deoparte de framantarile politice !

"Reactie organica la criza politica"... "climat politic la standarde europene" etc

Nu cumva si asteia i-a scris Bombonel textul de pe facebook tot astfel cum i-a scris si lui Babalau scrisoarea catre partid?

"Orice solutie va reiesi din dezbateri, va fi mai utila..."

PS. Tare chestia asta daca nu e scrisa la deruta !
Reteta pentru reusita in politica
Csaby [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:42
+4/4
In Romania reteta pentru a reusi in politica este sa te inconjuri cu dive( a nu se intelege altceva) pe care le poti manevra dupa bunul plac, care sar ca niste animale de prada pe cel declarat dusman( a se vedea cazul Grindeanu, iar acum se pare si cazul Tudose). Vedetele din PSD Firea, Plumb, Dancila, Olguta sar la premier la comanda sefului de clan(Dragnea) si-l hartuiesc pana cedeaza. Ramane de vazut ce se va intampla. In caz de reusita, PSD-ul trebuie trimis la plimbare(adica in opozitie), presedintele nu mai trebuie sa el incredinteze inca un mandat de premier.
Lol
KostasP [utilizator], Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:05
+2/2
Exact asta se va si intampla. Klaus le va inchide gura cu anticipate. Si sa vedem atunci daca psd mai intra la guvernare.