1 € 4,6469 1 USD 3,9414luni 20 nov 2017
Versiune
Mobile
fierb pesedeiii
liviu_ [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:38
+37/53
ca le da Kovesi cu flit....

stiu ca nu au ce sa-i faca si stiu ca nu e legal ce fac... la fel cum si ea stie asta :P
:-)
Soljenitin [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:21
+29/37
Nu vad de ce s-ar prezenta Kovesi inaintea unor oameni ce par sa colectioneze dosare penale.

De cand se da socoteala inaintea unor talhari, a unor japite si a unor scursuri sovietice?
da. se bucura kovesi
cucuveaua mov [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:21
-28/34
ca mai are un an si jumatate de mandat
puscarie sau bordel ?
oilman [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:48
+17/21
Parlamentul Romaniei are mult mai putina prestanta decit un bordel ieftin. La bordel se munceste pentru bani - in Parlament se sta la furat (e drept pe bani mult mai multi si riscuri mai mici) Sa o interogheze Dragnea, cu o caruta de dosare penale, pe Dna Kovesi ? Come on, prea mult chiar pentru o republica bananiera
Cunoscator
Pep1 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:40
-8/10
Ce bine stii tu cum merge treaba pe la bordel! :-)
Băi toarșu plotoner de Seku
Spiky [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 7:37
+4/6
Băiatu vorbea la modul general. Nu generalul de izmenărie Oprea care a omorât un biet polițist și nu a plătit pentru asta nici acum - precum toți hoțomanii din PCR-PSD, care cred că, dacă sunt în Partidul Stat, nu au nici un motiv să plătească, dimpotrivă - dacă merg la un restaurant, ăia tre să le dea șpagă. Dar iaca OLAFul și DNAul le scutură jarteaua penală din fruntea găștii.
Parlamentarii sunt niște superparaziți sociali care sug salarii și pensii nesimțite, și în schimb, oferă legi de protecție penalilor de orice categorie - vezi revărsarea de hoți și violatori pentru care tre să-i mulțumim lui Tudorel Jmekerel, meniscul Justiției....
da' ce mosule,
nesuferitu [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 14:14
0/0
tu ai face-o ''de placere'' nu?
nu exista pedeapsa in lege pt neprezentare
Kivek [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:41
+9/11
nu exista o lege sau prevedere in codul civil/penal care sa spuna ca un cetatean e obligat sa se prezinte la comisia politica de asa zisa ancheta

deci fapta in sine nu exista pt ca nu se pedepseste
Mai este și neconstituțional
Spiky [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 7:41
+3/5
În primul rând se încalcă separarea puterilor în stat. De ce să-și aroge parlamentul dreptul de a convoca oricând pe oricine? Ce motiv are existența respectivei comisii? S-au întâlnit niște personalități importante înainte de alegeri, ok, aveți dovezi că au făcut ceva ilegal? În plus și logic, ce puteau face ei acolo cu o zi înainte de alegeri? Dacă au făcut chestii ilegale, le-au făcut prin intermediul subordonaților lor, există astfel de dovezi? Iar voturile au fost incinerate, deci dovada finală nu poate fi produsă!
Ăștia sunt proști de bubuie, cred că dacă le-a pus Dumnezeu mâna-n cap și i-a făcut șparlitori de parlament, au dreptul să ancheteze oricând, oricum și oriunde.
Îmi pare rău că nu îi dă cineva în judecată pentru abuz - cheltuie banii contribuabililor pe prostii, în loc să dea legi bune care să facă țara să meargă.
Cum sa se prezinta in fata infractoril
cartofil [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 23:17
+10/10
Asta ar fi culmea. Cum pot judeca o gasca de hoti pe seful DNA.
bun
ekek [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:40
+22/34
asa da!
Corecta atitudinea doamnei LCK
Plagarus [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:46
+33/43
Ce sa le spuna trogloditilor,ca nu-s competenti sa cerceteze ?( nn comisia NANA = fas al "alesilor " )
Ba sa avem pardon, comisia na-na
Kecske [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:59
+22/22
a avut un succes rasunator: vreo 10-15 primari psd-isti si prefectul au fost inculpati si s-au ales cu dosare penale pentru misculatii cu terenuri. Asta pe principiul "unde dai si unde crapa".
Pana la urma, o vor duce in catuse...
Andradda [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:46
-19/43
Asta e visul penalilor si , se pare ca LCK le face jocul.

Mai mult ca sigur ca Kovesi stie exact ce face.
Decat sa-si piarda tineretea si nervii luptandu-se zilnic cu borfasii politici, mai bine isi forteaza singura demiterea, dar macar pleaca cu fruntea sus.
Mai mult ca sigur ca viitorul si cariera ei vor fi mult mai bune la Bruxelles sau in USA, decat infruntand de una singura cloaca borfasilor PSD-isti care a pus stapanire pe Romania.
in acel moment 22.12.89 va fi DOAR
un domn [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:52
+22/32
un Foc Banal de Artificii !
"atunci",
scaraotchi [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:41
+10/14
INTIFADA, scrie pe fruntea voastra- discipolii lui Pablito
Upps, pardon
scaraotchi [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:21
+4/6
trebuia sa fie reply pt "discipolul" cu nume de "sirena"
complex mioritic
oilman [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:52
+8/10
Adica sugerezi sa cedam, sa ne resemnam ca sintem o tara bananiera condusa se mafia post bolshevika ? Poate mai buna idee ar fi sa o sustinem pe CK sa curete tara de borfasi, nu sa ridicam steagul alb al impotentei mioritice
Aha
Andradda [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 19:55
-2/10
Si cine o sustine pe Kovesi la ora asta? populatia Romaniei?
Sa fim seriosi.
Daca nu ar fi existat sprijinul UE si al USA, Kovesi ar fi fost de mult mazilita de borfasii lui Dragnea.
Romanii nu ies niciodata in strada pt principii, ci doar cand se simt amenintati la buzunar.
Nu exista lege care sa pedepseasca neprezentarea
Kivek [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:39
+11/11
Nu exista in codul civil sau penal si vreo prevedere care sa spuna ca cetatenii romani sunt obligati sa se prezinte la audieri in comisiile politice de asa zisa ancheta din parlament


ccr a zis ca e obligata dar nu exista pedeapsa in vreo lege, intelegi ? :-)
Mda...
Andradda [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 10:39
+3/3
Pana acum doua saptamani nu exista nici lege care sa-i scota pe puscariasi mai devreme afara. Nici prag la abuz nu este (inca) dar va fi. Nici abuzul in serviciu nu era dezincriminat pana acum cateva luni.
Chiar credeti ca asta e problema pt actuala adunatura parlamentara, ca (inca) nu exista o anumita lege:
Dorneanu si clica lui le ofera pe tava cadrul constitutional pt orice lege isi doresc borfasii.
Daca sunteti de alta parere, nu am de gand sa va contrazic, dar de constatat pot sa constat.
Foarte BIne !
un domn [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:48
+32/38
Cladirea Aceea Trebuie Igenizata de "Penalita" Apoi se Poate Vizita !
cea mai buna igienizare
Itsoc [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:00
+16/18
se face cu foc vreo 2 nopti la rand.
dupa care revopsit, transformata 2/3 in spital si 1/3 in parlament de 250 parlamentari cautati si in fund de dosare, furaciuni, legaturi cu securitatea si cu PCR.
Din pacate
Altiro [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:51
+25/25
"Din pacate, Romania a inclus in Constitutie, dupa modelul altor state, posibilitatea de a avea comisii speciale de ancheta, dar nu a inteles pe deplin importanta acestei comisii si greutatea lor". Din pacate, Romania a inclus in Constitutie, dupa modelul altor state, faptul ca toti suntem egali in fata legii, insa in zadar, devreme ce parlamentarii refuza asa ceva!
Kovesi
Cosmin-cel-Mare [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 14:51
+32/40
are toata sustinerea noastra!
Unde?
Andradda [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:30
+2/20
Pe Hotnews?
Sau pe facebook?
Sau pe bloguri personale?
Pana acum, romanii ar fi trebuit sa iasa cu milioanele in strada si sa termine o data pt totdeauna cu ciuma rosie.
Dar uite ca nu e deloc asa.
Dar sigur, ”are toata sustinerea noastra..bla..bla..bla...”
si a noastra!
king david hotel [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:31
-11/13
..
de ce
bobyrou [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:05
-14/22
insista sa nu se duca? ce are de ascuns? Aceasta femeie se comporta ca pesedeii.
N‘are nimic de ascuns,
Coco_papagal [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:03
+5/7
pur si simplu ii este sila de voi. O inteleg.
se ascute
Cata79 [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:10
-7/15
lupta intre gruparile oculte ...
Bravo, Codruta!
Gyuri Davidovici Bronstein [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:14
-1/19
Imi place ca le-ai explicat - asa, ca unor simpli cetateni - ca Tu nu raspunzi nici macar in fata Marii Adunari Nationale. Si ca nu recunosti acest Parlament.
Al 5-lea refuz trebuie să fie...
Gyuri Davidovici Bronstein [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:53
0/16
... scurt și concis, fără atîtea explicații. Ceva de genul:

"L'état, c'est moi!". Ca dau cu umbreluța de pămînt și rup poșeta de voi, marțafoilor!!!
la Infectia cu Penalita de acolo
un domn [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:12
+7/9
Tu, daca te cheama te duci, deh, esti de al lor !, Ai Imunitate Atat Parlamentara cat si Impotriva Infectiei !
SI dna Plumb a fost invitata la DNA. Si?
CezarN [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:17
+14/16
Sau aici nu se mai aplica principiul bunei colaborari, a loialitatii, etc?
Mai ales ca imunitatea parlamentarilor este strict pentru declaratiile politice, nu entru fapte sau acuze de natura penala.
Proasto
mitg [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:26
+9/13
"Romania a inclus in Constitutie, dupa modelul altor state, posibilitatea de a avea comisii speciale de ancheta, dar nu a inteles pe deplin importanta acestei comisii si greutatea lor", a declarat presedinta comisiei de ancheta, Oana Florea"

Bine ca intelege cretina de Oana Consuela Florea, tanti care la 35 de ani s-a apucat si ea de un master la facultate privata.
foarte bine
ion-ion-ion [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:44
+9/11
Cand te cheama penalii Dragnea sau Tariceanu sa dai explicatii, e clar care e scopul final.

Dragnea si Tariceanu sa demisioneze, ca nu reprezinta decat interesele proprii. Dragnea mai e si condamnat penal si cu dosare in curs, dar are tupeu.

Apoi Curtea Constitutionala, care a luat decizii neconstitutionale, ce pretentii mai poate avea?

Cu ocazia Centenarului ar trebui sa-i facem Doamnei Kovesi statuie, iar pe mojicii de Dragnea si Tariceanu sa-i bagam la puscarie.
Trebuie desfiintat TOT
Gyuri Davidovici Bronstein [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:58
-10/14
Si parlamentul, si guvernul, si curtea constitutionala. Tot-tot-tot. Sa ramina numai procurorii, serviciile, Kovesi, statuia ei si statuia de la Cotroceni.
nici eu nu m-as fi dus
mos ion roata [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:53
+8/10
in fata unei comisii in care este Flescoianu ala (sau cum l-o mai fi chemand)
Foarte bine face
xcalibur [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:13
+8/10
E strigator la cer ca infractorii sa ia la intrebari procurorii.
Era de asteptat, infractoarea fuge de
xrogo [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:20
-5/17
intrebari, chefurile din vie si de la taierea porcilor o fac sa bage capul in nisip!
probabil infractoare e cineva din familia ta
un domn [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:55
+9/13
altfel esti de o Mujicie Crasa
nu, my postac non-friend
gwolf [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:31
+8/8
O doamna fuge de mizeria unei cocine de porci.
Este o mare diferenta.
BRAVO LAURA!
Toarșu Xrogo, vă rog să precizați
Spiky [utilizator], Miercuri, 15 noiembrie 2017, 7:51
+3/3
... ce basca ta dă proletcultist proletar, infracțiuni a comis Kovesi? A scos morții din morminte la vot, precum Stâpânul Moroilor din Tiliorman? A mânărit fonduri europene precum același minidictator județean, sau ca mai toți baronii pesedei, vezi șirul penalilor, de la Adi Năstase, premerul minune și până la Nicușor Constantinescu Porcu plus Mazăre, megalomaniacul premare al Constanței?
Comisia aia are un singur scop, de a o face să pară vinovată pe Kovesi; din păcate pentru ei și din fericire pentru România, există totuși separarea puterilor în stat, principiu sistematic încălcat de Pesedeau Hoață atunci când are puterea în parlament, prin scutirea de judecată a hoților membri, prin tragerea la o răspundere fictivă a magistraților care amenință integritatea penalilor parlamentari și ministeriali - PSD este un partid trădător de țară care are drept politică distrugerea României și darea ei pe mâna rușilor.
Sa fie clar :Kovesi clarifica si nu refuza .
Defense [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 19:10
+9/9
Derclaratie convingatoare cu o claritate absolut formulata de Laura Codruta Kovesi (ca Sef DNA) dupa ce CCR a clarificat cooperarea loiala obligatorie si interinstitutionala intre DNA si Parlamentul al Romaniei precum Parlamentul al Romaniei si DNA :)! ((In rest , persoana privata LCK nu are de ce sa fie "interogata" de Parlament = separatia puterii in Stat ! ))
Exact la orele astea, de mai bine de 2 ore
xrogo [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 20:50
-5/13
Procurorul General al SUA raspunde la intrebarile congresmenilor americani, da acolo se poate, aici in Romania exista persoane mai presus de Parlament, Kovesi si Macovei , ce coincidenta, mentorul si invatacelul!
In SUA nu stau Penali in PARLAMENT !
Defense [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:36
+6/12
In SUA nici inculpatii PENALI si nici condamnati PENALI nu conduc CONGRESUL si desigur nu blocheaza anchetele FBI -sau a Procurorului General .
dezinformare postaco-psdista
gwolf [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 21:40
+6/12
nu bagati in seama balivernele postacului.

1. Congresul American VS haita de cozi de topor din majoritatea parlamentara a Romaniei reprezinta o comparatie intre mere si fructe de mare.

2. Congresul American lucreaza in interesul SUA, majoritatea parlamentara a Romaniei, in interesul unei puteri straine. Nu a unui stat paralel si a unui stat "oarecum" vecin :)

3. In plus, Procurorul general a anunţat că se va auto-exclude din toate anchetele referitoare la presupusele imixtiuni ruse în alegerile prezidenţiale din Statele Unite cu deci a existat precedent si la ei.

4. LCK nu este procurorul general al Rom.

BRAVO LAURA
Da, ai dreptate LCK nu este
xrogo [utilizator], Marţi, 14 noiembrie 2017, 22:12
-4/12
procuror general, este sefa unei directii si este mai mica in ierarhie decat procurorul general!