Adio, Incirlik, nemtii se retrag. Raman niste bombe atomice americane, cu care nu se stie incotro - Hotnews Mobile
1 € 4,7216 1 USD 4,2706luni 26 aug 2019
Bombele atomice
mitg [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 0:07
+7/17
Parca au fost mutate din iulie, ziceau gurile rele.

Oare de ce ar mai mentine bombele in nebunia aia si astazi?
jalnic
Adrian_. [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 0:12
+29/33
1. cine a zis ca nu se stie incontro?
2. de ce esti convinsa ca nu se stie incontro?
3. de ce crezi ca acele 200 de bombe sunt nedorite pe teritoriul european? de cand Kantor a devenit o voce reprezentativa?
4. DC News? Pe bune?
5. asta nu e jurnalism.
iar expresia...
brita [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 9:33
+8/10
"nemtii isi iau talpasita"... cam nelalocul ei.
Incep
bagu.florin [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 0:47
+15/17
sa izoleze Turcia.
Pleacă nemții și vin rușii?
asavreau [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 9:51
+4/8
Niște articole tare ciudate!
foarte bine
bancher [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 9:52
+5/7
turcii isi merita izolarea. Ei au votat cu Erdogan, sa culeaga ,,laurii''.
Asa poate se mai reorienteaza si investitorii din Turcia spre Romania.
nu raman izolati
revo [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 11:52
+2/4
Or sa aiba grija rusii... Si cand te gandesti cat s-a investit in baza aceea... si cui o sa foloseasca...
prietenia ruso-turca e doar de fatada
bancher [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 12:47
+6/8
turcii si rusii sunt printre cei mai mari dusmani ai istoriei, au avut 14 razboaie crunte in 200 ani.
nu au fost niciodata de aceiasi parte a baricadei...chiar si in timpul razboiului rece.
erdogan si putin se vor cera in curand...la fel ca si Hitler si Stalin.
Probabil...
lider [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 2:20
-1/5
Sunt la Deveselu !
???
randon [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 3:25
+13/15
decenews e o publicatie romaneasca??? pe bune??? poate o galeata cu laturi, asta da. in niciun caz nu e o sursa demna de incredere.
,,,astea ...tirinuclearele...
Sorin Constantin [anonim], Luni, 12 iunie 2017, 7:17
+1/5
Rămîne întrebarea,fără răspuns.De ce a fost Iohannis în vizită de lucru în SUA,așa cam peste noapte?
De unde jovilitatea lui Trump la întîlnirea cu Ionannis?
Va rog folositi o terminolgie corecta!!!
Sunt_nimic! [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 9:30
+12/14
"O publicatie romaneasca isi pune si ea problema ..."

De unde pina unde a ajuns D.C.News "publicatie"?

Este o oficina a pedesereului, la fel ca Latrinele!

Si nu este in niciun caz ROMANEASCA, este finantata de Federatia Mujica!
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 12 iunie 2017, 9:31
+2/4
Vorbesc strategii ecologisti
MPopa [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 11:39
+8/12
Imi place anti-militarismul doamnei Rockoff ("sa-si ia americanii bombele acasa la ei") si mi-ar place si mai mult daca ar veni cu o sugestie referitoare la pericolul agresiunii ruse.
Est-europenii ar fi foarte fericiti sa nu gazduiasca arme atomice si chiar baze militare americane pe teritoriul lor. Problema e ca doar americanii pot oferi garantii de securitate in fata Rusiei. As fi curios sa stiu care e viziunea strategica a autoarei, poate propune demilitarizare totala a Europei si construirea unui pod de flori catre Moscova, pod care va smulge lacrimi de emotie din ochii lui Putin?
daca
gicutotala [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 12:49
+5/5
începe un război cu niscaiva nucleare, ... eu cred că furtin sigur greseste una prin Romania (doar a declarat că Deveselu este tintă). Asa ca mai bine sa fie alea americane aici decât una rusească din greseală.
Vad ca unii se amagesc
Dalinar [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 16:22
+4/4
ca or sa joace hora infratirii cu rusii....prietenia o fi intre Erdugan si Fhurtin, ca de la dictator la dictator, dar in genele lor, astia is dusmani de moarte. Si mai e una, cum credeti ca pot fi frati de cruce doi fundamentalisti, unul musulman si celalalt ortodox de rit vechi, rusesc???
90 bucati bombe nucleare
gulu [utilizator], Luni, 12 iunie 2017, 19:46
+1/1
Interesant ca pentru statele mai putin dezvoltate se fac presiuni sa opresca folosirea energiei nucleare la producerea energiei electrice. Masurile de Securitate nucleara sunt atat de dure incat Centralele Nucleare Electrice incep sa fie necompetitive cu gazul rusesc si american si cu petrolul rusesc, saudit sau american. Dar se emit banuieli atomice, probabil pe baza "teoriei autobuzului plin".
Nu se tine cont ca la eventualele radiatii se poate rezista/adapta (vezi cosmonautii si cei tratati de cancer) dar daca nu mai putem respira, totul s-a sfarsit. Pana emigram pe alte planete mai este un timp!
Pana cum “scorul” este de 2-2 (Cernobal si Fukushima contra Hiroshima si Nagasaky), dar numai ca impact media actual, fiinca daca consideram mortii, scorul poate fi 1-500.
In plus cele doua centrale nucleare au provocat masuri extreme de securitate nucleara iar pentru sutele/miile de bombe nucleare amplasate langa noi nu stim mare lucru si….nici nu ne intereseaza.
Viata este distrusa daca scoatem in atmosfera toate mizeriile pe care natura, prin instinctul ei de conservare, le-a asuns sub pamant si ne-a oferit noua posibilitati de a trai cu animalele si plantele noastre.
Apare si pericolul nuclear real: sute sau mii de bombe plasate in Europa plus cele care vor veni sa le vaneze. Nu suntem ingrijorati: vom invinge! Pe cine?
Totusi ca sa fiu pe subiect: cred ca deocamdata este mai sigur sa mute bombele la noi. Comparati pe Dragnea sau Firea cu Erdogan!
Totusi, …..mai dureaza!