​Europa League: PAOK joacă în deplasare cu Vidi FC, Ludogorets pe teren propriu cu AEK Larnaca (Programul televizărilor) - Hotnews Mobile
1 € 4,6644 1 USD 4,0999miercuri 21 nov 2018

​Europa League: PAOK joacă în deplasare cu Vidi FC, Ludogorets pe teren propriu cu AEK Larnaca (Programul televizărilor)

de Silviu Dumitru Joi, 8 noiembrie 2018, 8:31
- a A+
Imagine
​Joi are loc etapa a patra din Europa League. Echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, va juca în deplasare cu Vidi FC, în timp ce Ludogorets (formație la care evoluează Cosmin Moți, Claudiu Keseru și Dragoș Grigore) va primi vizita ciprioților de la AEK Larnaca.



Românii rămași în competiție sunt Răzvan Lucescu și Alin Toșca (PAOK Salonic), Ștefan Radu (Lazio Roma), Răzvan Marin (Standard Liege), Cosmin Moți, Claudiu Keșeru și Dragoș Grigore (Ludogorets), Alexandru Băluță (Slavia Praga) și Andrei Ivan (Rapid Viena).

Au loc joi în etapa a patra din Europa League:

Grupa A
22:00 Bayer Leverkusen - FC Zurich
22:00 Ludogorets Razgrad - AEK Larnaca (Digi Sport 3, Telekom Sport 4)

Clasament:
1. Zurich (5-2) 9
2. Bayer Leverkusen (9-7) 6
3. Ludogorets (3-5) 1
4. AEK Larnaca (3-6) 1

Grupa B
22:00 Celtic - RB Leipzig (Digi Sport 4, Telekom Sport 3, Look Sport)
22:00 Rosenborg - FC Salzburg

Clasament:
1. FC Salzburg (9-3) 9
2. RB Leipzig (7-4) 6
3. Celtic (2-5) 3
4. Rosenborg (1-7) 0

Grupa C

22:00 Girondins Bordeaux - Zenit Sankt Petersburg
22:00 Slavia Praga - FC Copenhaga

Clasament:
1.Zenit Sankt Petersburg (4-2) 7
2. Slavia Praga (2-1) 6
3. FC Copenhaga (3-3) 4
4. Bordeaux (2-5) 0

Grupa D

17:50 Fenerbahce - Anderlecht (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)
22:00 Dinamo Zagreb - Spartak Trnava
Clasament:
1. Dinamo Zagreb (8-2) 9
2. Fenerbahce (5-6) 4
3. Spartak Trnava (2-4) 3
4. Anderlecht (2-5) 1

Grupa E
22:00 Arsenal - Sporting Lisabona (Digi Sport 1, Telekom Sport 1)
22:00 Vorskla - Qarabag FK

Clasament:
1. Arsenal (8-2) 9
2. Sporting (4-2) 6
3, Vorskla (4-6)
4. Qarabag FK (0-6) 0

Grupa F
22:00 Olympiacos - F91 Dudelange
22:00 Betis Sevilla - AC Milan (Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Plus)

Clasament:
1. Betis Sevilla (5-1) 7
2. AC Milan (5-3) 6
3. Olympiakos (3-3) 4
4. Dudelange (0-6) 0
Grupa G
19:55 Rapid Viena - Villarreal (Telekom Sport 4)
19:55 Spartak Moscova - Glasgow Rangers

Clasament:
1. Villarreal (10-5) 5
2. Glasgow Rangers (5-3) 5
3. Rapid Viena (3-8) 3
4. Spartak Moscova (3-5) 2

Grupa H
19:55 Apollon Limassol - Eintracht Frankfurt
19:55 Lazio - Olympique Marseille (Digi Sport 3, Telekom Sport 1, Look Plus)
Clasament:
1. Eintracht Frankfurt (8-2) 9
2. Lazio (6-6) 6
3. Olympique Marseille (4-7) 1
4. Apollon (3-6) 1

Grupa I
19:55 Genk - Besiktas
19:55 Malmo FF - Sarpsborg 08

Clasament:
1. Genk (7-5) 6
2. Sarpsborg (5-5) 4
3. Malmo FF (3-3) 4
4. Besiktas (5-7) 3

Grupa J
19:55 Akhisarspor - FC Sevilla (Digi Sport 4)
19:55 FC Krasnodar - Standard Liege

Clasament:
1. FC Sevilla (12-3) 6
2. Krasnodar (4-3) 6
3. Standard Liege (5-7) 6
4. Akhisarspor (1-9) 0

Grupa K
17:50 FC Astana - Jablonec (Digi Sport 4, Look Sport)
19:55 Dinamo Kiev - Rennes
Clasament:
1. FC Astana (5-1) 5
2. Dinamo Kiev (6-5) 5
3. Rennes (3-5) 3
4. Jablonec (4-5) 2

Grupa L
19:55 BATE Borisov - Chelsea (Digi Sport 1, Telekom Sport 2)
19:55 Vidi FC - PAOK Salonic (Digi Sport 2, Telekom Sport 3, Look Sport)

Clasament:
1. Chelsea (5-1) 9
2. PAOK Salonic (4-4) 3
3. MOL Vidi (2-3) 3
4. BATE Borisoc (4-7) 3

Din sezonul 2009-2010, când Cupa UEFA s-a transformat în UEFA Europa League, competiția este dominată de echipele din Spania: Atletico Madrid și Sevilla au câștigat de câte trei ori trofeul. Celelalte echipe care s-au impus în cea de-a doua competiție europeană ca importanță sunt FC Porto, Chelsea și Manchester United. Atletico Madrid este câștigătoarea trofeului din sezonul trecut.

Câștigătoarea trofeului se califică pentru sezonul următor de UEFA Champions League.
677 de afisari


Niciun comentariu
comenteaza