1 € 4,5975 1 USD 3,8945luni 23 oct 2017
Versiune
Mobile

Shanghai Masters: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in sferturile probei de dublu

de Diana Ene Joi, 12 octombrie 2017, 9:59
- a A+
Imagine
Perechea Horia Tecau/Jean-Julien Rojer (Romania/Olanda), cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala ale Masters-ului de la Shanghai, dupa ce a invins, joi, cu scorul de 3-6, 6-4, 10-6, cuplul columbian Juan Sebastian Cabal/Robert Farah.

In faza urmatoare, Tecau si Rojer ii vor intalni pe invingatorii meciului Oliver Marach/Mate Pavici (Austria/Croatia) - Di Wu/Yibing Wu (China).

Calificarea in sferturile de finala este recompensata la acest turneu cu 44.370 de dolari si cu 180 de puncte WTA.
272 de afisari

premii
varro [utilizator], Joi, 12 octombrie 2017, 10:08
+1/1
s-a impamantenit un obicei ca dupa fiecare rezultat al unui meci de tenis sa fie notata si informatia cu privire la ce premiu se acorda invingatorilor. de ce nu extindem acest obicei si atunci cand publicam informatii cu privire la numirea pe post a unui secretar de stat, ministru, ambasador si lista poate continua la nesfarsit...sau cand anuntam ca ultimul egal al Romaniei la Copenhaga a fost arbitrat (mizerabil) de un nene care a primit la final baremul in suma de ...